ELMARI TOP 10 | HALB VÕI HEA? LIIS LEMSALU ON TAGASI ESIKOHAL!

Liis Lemsalu (foto: Martin Dremljuga)

Lauljatar Liis Lemsalu on raadio Elmar koostatud Eesti lugude edetabelis pärast nädalast pausi taas esikohale hääletatud. Tema provokatiivse pealkirjaga singel “Halb või hea” räägib sellest, kuidas me ei saa kunagi olla kindlad, kas mingi situatsioon on ainult halb või hea. 

Liis Lemsalu aktuaalne hitt keerleb Elmari pingereas üheksandat nädalat ja neist lausa viiel korral on “Halb või hea” noppinud esikoha. Lugu sai alguse sellest, kui lauljatar aasta alguses kodus kitarri mängides erinevaid viise katsetas. Kui õige tunne käes, võttis ta ühendust Amstrerdami produtsendist laulukirjutaja Clifford Goiloga, kes oli ka Liisi eelmise aasta hiti “Tähed me jalge all” kaasautor. Peagi kohtuti Amsterdamis stuudios, kus meeleolu ja klapp oli nii hea, et lugu valmis kiiresti ning sõnad lausa kahe tunniga. Muide, reedel oli Liisil oma fännidele ka üks hea uudis edastada – nimelt on ta nüüd autojuhilubade omanik.

Eelmisel korral Elmari tabelit vedanud ansambli Miljardid ihast, seksist ja oportunismist rääkiv lugu “Savi” peab seekord leppima hõbemedaliga, kuigi konkurents esikoha nimel oli väga tasavägine. Lugu pärineb bändi teiselt, 18. novembril ilmuvalt stuudioalbumilt “Ma luban, et ma muutun” ja fännid on tõenäoliselt juba kursis, et sellel nädalal tuli helikandjalt välja ka uus singel “P.S.O.” ehk “Protsendid saavad otsa”.

Eesti lugude edetabeli kolmanda koha võttis enda alla Jaagup Tuisu esitatud “Bachata”, mis asub praegu Kanal 2 muusikatabelis Eesti TOP 10 liidrikohal. Tuisk on rääkinud, et kuumale ladina rütmides loole lüürika kirjutamine oli paras katsumus. “Üks suur väljakutse eesti keeles kirjutades, on leida õige kõnepruuk, et lüürika ei kõlaks klišeelikult ja tunduks huvitav,” pajatas artist. “Seeläbi jõudsingi ideeni, et loo troopilisemaks ja huvitavamaks tegemiseks, oleks vinge kasutada lüürikas erinevaid troopilisi kohti (Puerto Rico, Argentiina, Las Vegas) ning lisada vürtsi erinevate hispaaniakeelsete väljenditega. Ega ma ausalt öeldes selles keeles ise väga kogenud ei ole, seepärast tegin ka põhjalikku uurimistööd ja helistasin keeles pädevaid tuttavaid läbi ning lõpuks leidsin kõik õiged ja sobilikud riimid/fraasid.”

Uustulnukad alustasid tabeliteed tasa ja targu – Uku Suviste singel “Torman tulle” jõudis seitsmendale ja kollektiivi pitsa lugu “Tahmanägu” kümnendale positsioonile.


Raadio Elmar Eesti lugude edetabel (7. november):

1 (2) [9] Liis Lemsalu “Halb või hea”
2 (1) [10] Miljardid “Savi” 
3 (4) [3] Jaagup Tuisk “Bachata”
4 (5) [7] Grete Paia x Pluuto “Johnny Bravo” 
5 (8) [2] Öed “Ja ma luban sulle”
6 (3) [5] Maian “Papi”
7 UUS [1] Uku Suviste “Torman tulle”
8 (6) [6] Toomas Uibo “Hullumeelne maailm”
9 (7) [12] Sadamasild “Õrntumedana” [Tabeli veteran]
10 UUS [1] pitsa (reket, Estoni Kohver, boipepperoni) “Tahmanägu”

Tabelist väljas: 1) Mari Jürjens “Kuu” (3 nädalat tabelis, kõrgeim positsioon: #8); 2) Inga & Toomas Lunge “Tunnen su teiste seas ära” (1 nädal tabelis, kohal #10).

Võimalikud uued tulijad järgmiseks tabeliks: 1) Eleryn Tiit “Ma enam sind ei tea”; 2) Sadamasild “Lähen”.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.