ELMARI TOP 10 | TIPPU TUHISES ANSAMBEL MILJARDID, UUTEST TULIJATEST LEIAME TABELIST TRIIN NIITOJA JA JUSTAMENDI

Miljardid

Henri Laumets tõi laupäeva pärastlõunal raadio Elmar kuulajateni Eesti lugude edetabeli värske seisu. Pingerivi etteotsa tõusis esmakordselt ansambli Miljardid rütmiline singel “Savi”.

Kui eelmisel korral asus “Savi” Eesti lugude edetabelis veel neljandal kohal, siis nüüd, oma 3. tabelinädalal hüppas tippu. Ihast, seksist ja oportunismist rääkiv laul pärineb Miljardite 21. septembril ilmuvalt teiselt stuudioalbumilt “Ma luban, et ma muutun”. Bändi solist Marten Kuningas on kommenteerinud, et uus helikandja on võrreldes eelmisega energilisem, kuid sisuliselt on plaadi läbiv teema surm. “Surm on üks jõulisemaid kujundeid markeerimaks muutust. See album on jutlustus armastusest, milleni jõuab läbi ego surma. See nõuab pühendumust ja vastutust. Maailmas on nii palju hirmu – see album on kantud vaimust, et teisiti on võimalik,” rääkis Kuningas.

Elmari TOP 10-ne teisele kohale maandus Ivo Linna ja ansambli Supernova esitatud laul “Tark ei torma”, mis eelmisel kahel nädalal edetabeli ka kinni pani. Juuli lõpus avalikustatud loo muusika autor on Rainer Michelson, sõnad kirjutas Urmas Jaarman.

Auväärsele esikolmikule paneb seekord punkti kollektiivi Sadamasild ilus lugu “Õrntumedana”, mille viisi autoriks on Piret Laikre ja sõnad pärinevad Marek Sadama sulest. Muide, Sadamasilla järgmised ülesastumised toimuvad 30. septembril Tallinnas Kultuurikatlas ja 20. oktoobril ERMis Tartus, ühtlasi on tegu Marek Sadama luulekogu “Me saame sellest üle” esitlustega.  

Eesti lugude edetabeli uutest tulijatest leiame Triin Niitoja Ameerikas valminud laulu “Kirjutan need read veatuks” kaheksandalt ja ansambli Justament 40. sünnipäevale pühendatud plaadi “Aastaring” 9. singli  “September” üheksandalt platsilt.


Raadio Elmar Eesti lugude edetabel (19. september):

1 (4) [3] Miljardid “Savi”
2 (1) [6] Ivo Linna & Supernova “Tark ei torma”
3 (2) [5] Sadamasild “Õrntumedana”
4 (7) [2] Liis Lemsalu “Halb või hea”
5 (3) [7] Lenna & Tanel Padar “Uues valguses”
6 (6) [10] reket feat. Liis Lemsalu & Avoid Dave “Magad vä?” [Tabeli veteran]
7 (5) [9] 5MIINUST “Peo lõpp”
8 UUS [1] Triin Niitoja “Kirjutan need read veatuks”
9 UUS [1] Justament “September”
10 (9) [7] Anne Veski “Rõõm on olla teiega”

Tabelist väljas: 1) Synne Valtri Band “Nii jääda võiks me” (4 nädalat tabelis, kõrgeim positsioon: #7); 2) HELEZA “Ma ei tea kes ma olen” (1 nädal, 10. kohal) 

Võimalikud uued tulijad järgmiseks tabeliks: 1) Pelle “Kesklinn”; 2) Grete Paia & pluuto “Johnny Bravo”.

Saate kordus raadios Elmar pühapäeval, 20. septembril kell 17.00.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.