TULEMUSED | MUUSIKAPLANEEDI LUGEJAD VALISID TÄNAVUST SUVEHITTI! (OSA 1, KOHAD 11-20)

MuusikaPlaneet asus 2. septembril seitsmendat aastat järjest koos lugejate abiga välja selgitama parimat kodumaist suvehitti. Reastasime gallupisse üles 40 laulu, mis suvekuudel erinevates edetabelites ja/või YouTube’is ilma tegid. Avaldame TOP 20 tulemused kahel päeval – kohad 11-20 täna ja kuuma esikümne homme!

Suvehiti küsitlus kogus sel aastal 1046 häält seitsmest riigist ning kohad 11-20 on nüüd teie ees!

TOP 20: SUVEHITT 2020 (Kohad 11-20):

20. STIG RÄSTA “TELEFON”

Kahekümnendale kohale maandus 1. juulil ilmunud Stig Rästa singel “Telefon”, mis räägib sellest, kuidas inimestel jääb tihtipeale üksteisele palju ütlemata ning millest tulenevalt võivad tekkida arusaamatud olukorrad või eeldused asjade suhtes.

“Lugu sündis mõned kuud tagasi ja eestikeelsed sõnad tulid lugu tehes täiesti automaatselt,” rääkis Stig loo ilmudes. Kuigi eestikeelset muusikat on ta varasemalt teistele artistidele kirjutanud palju, siis “Telefon” on esimene eestikeelne lugu, mille Stig andis välja enda nime alt.


19. NOËP “YOUNG BOY”

19. astmele hääletati elektropoppi viljelev NOËP, singliga “Young Boy”, mis ilmus 22. mail koostöös Saksa plaadifirmaga Humming Records. Lugu toetab eriline post-apokalüptilist maailma kujutav animeeritud video, mille autor on ei keegi muu kui artist ise. 

Andres Kõpper, artistinimega NOËP, on lisaks musitseerimisele tuntud nii filmi- kui muusikavideo režissöörina. Seekord võttis ta aga ette omapärase väljakutse, konstrueerida singlile 3D animatsiooni stiilis muusikavideo, milleks tuli ära õppida mitmed uued programmid.

Muusikavideo temaatika keerleb ümber varasemalt inimeste abilisena tegutsenud roboti, kes leiab end post-apokalüptilisest maailmast. Energiast pakatav ja kaasahaarav lugu “Young Boy” on ood elu täiel rinnal nautimisele. “See elevus, kui kohtud või veedad aega kellegi erilisega, võib justkui tekitada selle sama emotsiooni, mida tundsid olles muretu ja noor,” selgitas NOËP. “Isetehtud muusikavideo jälgib futuristliku koduroboti seiklusi post-apokalüptilises Tallinnas, jutustades teekonnast läbi üksilduse ja sellest, kuidas õnne saladus on õige seltskonna leidmine.”


18. SYNNE VALTRI BAND “LEVIST VÄLJAS”

Loo “Levist väljas” esmaesitlus toimus Tre Raadios 15. mail, aga ametlikult ilmus singel 27. mail.

Laulja Synne Valtri rääkis Tre Raadiole antud intervjuus, et loo idee tekkis eelmise aasta lõpus. “Hakkasime seda tasapisi tegema ja kui me jõudsime lõpuks oma korrektuuridega nii kaugele, et lugu võiks oma lõpliku vormi saada, siis sai see ka pealkirja,” jutustas Valtri. “See ei ole karantiinist mitte kuidagi tingitud, vaid räägib sellest kuidas inimesed võiksid aja maha võtta ja leida enda jaoks selline aeg, millal saab tõsiselt puhata. Me ei räägi sundpuhkusest, vaid vabatahtlikust puhkusest.” 

Hoogsa laulu “Levist väljas” autor on jällegi Vahur Valgmaa, kes on kirjutanud ka ansambli kõik eelmised hitid. Loo “Levist väljas” muusikavideo filmiti 22. mail. 


17. LIIS LEMSALU “HALB VÕI HEA”

17. koht kuulub Liis Lemsalu provokatiivse pealkirjaga singlile “Halb või hea”, mis räägib sellest, kuidas me ei saa kunagi olla kindlad, kas mingi situatsioon on ainult halb või hea. “Elul on komme anda vastuseid kerge viivitusega ja asjad ei ole alati vaid must-valged,” kommenteeris Liis enda kirjutatud teksti tagamaid.

Lugu sai alguse, kui lauljatar aasta alguses kodus kitarri mängides erinevaid viise katsetas. Kui õige tunne käes, ühendus ta Amstrerdami kolleegi produtsendist laulukirjutaja Clifford Goiloga, kes oli ka Liisi eelmise aasta hiti “Tähed me jalge all” kaasautor. Peagi kohtuti Amsterdamis stuudios, kus meeleolu ja klapp oli nii hea, et lugu valmis kiiresti ning sõnad lausa kahe tunniga. “See on minu jaoks kindlasti sõnade kirjutamise rekordkiirus,” on Liis õnnelik. Cliffordil jätkub vaid kiidusõnu: “See on kõige võimalikumal orgaanilisel viisil sündinud imeline pala ning ma ei jõua ära oodata, et kõik saaksid seda kuulda. Loodan, et inimesed samastuvad Liisi lüürika ja meie kauni meloodiaga.”


16. OTT LEPLAND “LOOTUSES”

Ott Leplandi maikuus ilmunud singel “Lootuses” viib kuulaja teekonnale, kus on nii kirge kui ka romantikat.

“Laulu sõnum on emotsionaalne ja inspireeritud elust enesest. Olen kindel, et nii mõnigi kuulaja tunneb sõnade sisus ära momente ja mõtteid oma enda elust ja kogemustest. Laulu sõnumi eesmärk ongi tõdeda, et isegi kui elu annab meile vahel mõtlemapanevaid õppetunde, siis on meie kohus need omandada ning minna edasi targema ja tugevamana,” kommenteeris Ott Lepland.

Loo produtsent ja kaasautor Karl-Ander Reismann: “Pakkumine Otiga koostööd teha tuli Oti managerilt Danel Pandrelt Eesti Laulu afterparty’l. Saime Otiga märtsikuus esimest korda stuudios kokku, kusjuures me polnud varem kunagi kohtunud. Samal päeval sündis ka “Lootuses” laulu meloodia ja ülesehitus, ühe päevaga. Hiljem muutsime sõnu ja tegelesin produktsiooniga, aga kogu loo struktuur oli esimese sessiooniga paigas. Kuna ta on ise väga muhe ja lahe tüüp, siis tekkis klapp kiiresti ja koostöö oli väga lihtne. Otil on uskumatult võimas hääl ja tahtsin, et see tuleks siin laulus välja, mida ta ka tuleb, eriti refräänis.”


15. NUBLU “LAIAKS LÜÜA (NAHHAALNE LUGU)”

15. positsioonilt vaatab meile vastu populaarse mõminaräppari nublu juulikuus ilmunud videosingel “laiaks lüüa”, mille muusikavideos kehastub nublu jäätiselao töötajaks, kes vurab mööda Eestimaad jäätiseautoga ringi. Nimelt on Jäätisekuningas, keda kehastab videos muideks Premia jäätisetehase juht Aivar Aus, teada saanud, et toimunud on jäätiseauto rööv ning tehase ainuke vaba töötaja, kelleks osutub nublu, saadetakse autorooli jäätist laiali vedama.

“laiaks lüüa” muusikavideo materjal saadi purki kolme päevaga ning lisaks tehti ka üks öine võte. “Filmimise ajal olid ööd nii lühikesed, et pidime õhtuste kaadrite kättesaamiseks mõne tunniga piirduma. Võttepaigad asetsesid meil Eesti erinevates nurkades, seega saime palju ringi sõita juba enne võtteperioodi algust. Uute, avastamist väärt kohtade leidmine Eestis oli üks meeldejäävamaid osasid sellest protsessist,” rääkis muusikavideo produtsent Eiko Kink.


14. REKET FEAT. LIIS LEMSALU & AVOID DAVE “MAGAD VÄ?”

Lugu “Magad vä?” tuli maikuu lõpus välja plaadifirma Universal Music Baltics alt. Avoid Dave’i sõnul sai ta reketiga loo idee purki umbes kolme tunniga. Laulu video filmisid ajaloolises Kolga mõisas Mart Vares ja Sander Allikmäe, samas kohas on muide valminud ka Karl-Erik Taukari 2018. a. video “Need read”.


13. CLICHERIK & MÄX, GAMEBOY TETRIS “MAAKAS”

Duo Clicherik & Mäx singel “Maakas” ilmus augustis, koostöös Bert Prikenfeldi (Bert On Beats) ja gameboy tetrisega. Videos teeb külalisena kaasa muuhulgas räppar Marp$.

“Lugu “Maakas” on serenaad maanaistele ja diskussioon maameestega. Linnas on kõik nii keeruline, kõigil on mingid napakad standardid ja eelarvamused, aga maal on lebo – Konsumist läbi, külakost kaasa ja anna tuld. Tegelikult ei ole meist keegi linnavurle, sest juured ulatuvad ikkagi maale. Ja südamele paneks seda, et väljend “maakas” ei ole üldse isegi nii halb kui see tundub, sest ma olen staarmaakas ja sa ka,” selgitas loo tagamaid staarmaakas Mäx ise.


12. SUNLIGHT “SELLES MUINASLOOS”

12. kohale hääletati ansambli SUNLIGHT singel “Selles muinasloos”, mis on kaver David Bisbali ja Sebastian Yatra loost “A Partir De Hoy”.


11. JAAGUP TUISK “MIINUSPROJEKT”

11. astmel paikneb Jaagup Tuisu lugu “miinusprojekt”, mis räägib sellest, et eksidega suhtlemine ei ole kuigi mõistlik otsus.

Tantsulises muusikavideos teevad kaasa mitmed noored, nende seas ka näiteks telesaate “Rannamaja” osalejad. Videos on näha ka sarjast “Knight Rider” inspireeritud kõnelevat autot Kitt.


Sellised on siis kohtadele 11-20 hääletatud laulud. Nagu varem mainitud, tuleb kuum esikümme päevavalgele homme, 17. septembril! 😉

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.