JIMMIE “BLUESMAN” LAWSON JA CATHOUSE RADIO KOOSTÖÖALBUM ILMUB OKTOOBRIS

Cathouse Radio avaldab koostöös Jimmie “Bluesman” Lawsoniga singli “That’s Enough (Mosquito Blues)”. See on üks lugudest 12. oktoobril ilmuvalt kauamägivalt, millelt leiab kuus originaallaulu stuudiosessioonidelt ning kolm live-salvestust Von Krahli kontserdilt Tallinnas 29.02.2020.

“Ma tahtsin teha albumile ühe lõbusa loo, loodan, et mõni sääsetõrjetootja korjab selle oma reklaamlooks üles,” naljatleb Jimmie. Lugu on tehtud funk– ja bluusmuusika segust, see on lauldud jutustavas stiilis, mida võiks pidada räpi ning hip-hopi eelkäijaks. Oktoobris ilmuvalt albumilt kostabki erinevaid vaateid elektrilisele bluusile läbi ajastute, leiab klassikalist lähenemist, ladina hõngu, Bo Diddley rütme, aeglast ja jump-bluusi. Album on juba eeltellitav Hooandja keskkonnas, saab soetada nii CD kui ka LP (vinüül) versiooni. Laulu YouTube’i video on tehtud salvestussessioonide ülesvõtetest ja Bluesmani külastusest Tartus.

Jimmie “Bluesman” Lawson oli selle sajandi alguses tihe külaline bluusifestivalidel, koos temaga kasvas Haapsalu Augustibluusist suurimaid Baltikumis, Jimmie oli selle iga-aastane tõmbenumber. Tema tähtsus kohaliku muusikaelu edenemisel on hindamatu, tema käe alt on kooli saanud mitu põlvkonda kohalikke muusikuid. Jimmie Lawson on sündinud 1941. aastal Oklahomas USA-s, selle albumi ilmumine tähistab tema 79. sünnipäeva. Jimmie nooruspõlv langeb just aega, mil bluus oli ameerikas oma populaarsuse tipul, bluusist on välja kasvanud pea kõik tänapäeva levimuusika stiilid. “Muusikal on olnud alati suur osa minu elust, muusikal on olnud alati suur osa mustanahaliste elust,” räägib ta. Oma kireva elu jooksul on ta pidanud lisaks muusikuametile ka edukat sportlaskarjääri, 1967. aastal mängis ta esimesel Super Bowl’il, mis eales peetud. See ameerika jalgpalli finaal on USA aasta kõige tähtsam spordisündmus, eestlased teavad sellest spordist nüüd rohkem tänu Eesti oma mehele liigas – Margus Hunt. Treeneriamet tõi Lawsoni 1987. aastal Soome, kus õige pea avastati ka tema muusikalembus. Kui esimestel aastatel oli ta soomlasi treenimas vaid suvehooajaks, siis varsti hakkasid kohalikud muusikud teda veenma, et ta võiks jääda kauemaks ning koos rohkem kontserte anda. Peatselt järgnes prestiižne Pori Jazzi festival ning kontserdid üle Soome, rahvas hakkas teda kutsuma Bluesman’iks, nii ta oma nüüdseks lahutamatu liignime saigi. Pärast esmaskordset esinemist 1999. aasta Haapsalu Augustibluusil, avanesid talle uksed kogu Baltikumis – ühel hetkel oli tal oma saatebänd nii Eestis, Soomes, Lätis kui ka Leedus. Ta oli alati oodatud külaline igale üritusele just tema erilise sõu ja nakatava esinemismaneeriga, kus ta haaras nii publikut kui ka oma bändiliikmeid, et need annaks endast alati rohkem kui kõigest 100%.

Loo “That’s Enough (Mosquito Blues)” on mänginud sisse Cathouse Radio – Alar Kriisa suupillil, Vilho “Slim” Meier kitarridel, Madis Fuchs bassil ning Andres “Ants” Mikk trummidel. Loole laulab tausta Signe “Sugar Pie” Hansen ning klahvpillidel aitas välja Priit Sootla. Lugu on salvestatud ja kokku mängitud Slim Music Stuudios, masterdatud Helialas Janek Kivi poolt.

Jimmie “Bluesman” Lawsonit ja Cathouse Radiot saab live’is näha 16. oktoobril Tallinna Von Krahlis ning 17. oktoobril Tartu Genklubis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.