“REPORTERI” TOP 10 | 5MIINUST & HENDRIK SAL-SALLER VÕTSID UKU SUVISTELT ESIKOHA

Kuvatõmmis muusikavideost “loodus ja hobused”

Räpipunt 5MIINUS ja ansambli Smilers ninamees Hendrik Sal-Saller tuhisesid oma ühise hitiga “loodus ja hobused” Kanal 2 uudistemagasini “Reporter” muusikatabeli Eesti TOP 10 tippu.

Lugu “loodus ja hobused” figureerib Kanal 2 pingereas kolmandat nädalat. Avanädalal kuulus laulule esikoht, seejärel maanduti Uku Suviste singli “Müüdud ja pakitud” järel teiseks ning nüüd ollakse taas kõige magusamal positsioonil. Melanhoolne lugu, mida on YouTube’ist kuulatud ca 700 000 korda, räägib suvearmastusest. Muide, täna tuli rämmarigrupi 5MIINUST kohta uudis, et nende 19. septembril toimuv suurkontsert on asukohta muutnud, loe lähemalt siit

Tänavuse Eesti Laulu võitnud Uku Suviste aktuaalsele loole “Müüdud ja pakitud” kuulub Eesti TOP 10-s teine koht ja 14 nädalaga ka tabeli veterani tiitel. Esimesele astmele on laul seni maandunud lausa üheksal korral ja kuna näib, et see lähiajal põhja ei vaju, siis küllap tuleb juba peagi ka kümnes kuldmedal.  

Kolmandast positsioonist hoiab kinni Jaagup Tuisu singel “miinusprojekt”. See väljend hakkas Jaagupit kummitama juba paar aastat tagasi: “Miinusprojekt on paganama hea sõna, mida saab kasutada igas kontekstis,” ütles 19-aastane laulja juunis raadiole Elmar antud intervjuus. Lugu räägib tema sõnul sellest, et ekspartneriga kurameerimine on alati miinusprojekt. Osa sisust põhineb Jaagupi isiklikel kogemustel, osa aga fantaasial.

Seekordsed uued tulijad – Esivanemate Kaja, Púr Múdd ning Rozell & Kalide feat. Nick Summerfield peavad leppima kohtadega tabeli alumises osas ja seega edasi ei pääse. Loodetavasti läheb paremini äsja käima läinud hääletuse uustulnukatel Egert Milderil, Grete Paial & pluutol ja ansamblil Kosmikud. 


Kanal 2 saate “Reporter” muusikatabel Eesti TOP 10 (11. september):

1 (2) [3] 5MIINUST x Hendrik Sal-Saller “loodus ja hobused”
2 (1) [14] Uku Suviste “Müüdud ja pakitud”
3 (3) [5] Jaagup Tuisk “miinusprojekt”
4 (6) [6] nublu “laiaks lüüa”
5 (5) [10] SHANON “Siia ma jään”
6 (4) [2] Liis Lemsalu “Halb või hea”
7 (7) [6] Beatrice x Beebilõust “Tagi mind”

8 UUS [1] Esivanemate Kaja “Imed”
9 UUS [1] Púr Múdd “Da Da Da”
10 UUS [1] Rozell & Kalide feat. Nick Summerfield “Critical”

Iga nädal lendavad kolm kõige vähem punkte saanud lugu tabelist välja. Nende asemele tulevad uued lood, mis alles jäänud seitsmega võistlema hakkavad. Seekord astuvad võistlustulle:

∙ Egert Milder “Your Green Is Better”
∙ Grete Paia feat. pluuto “Johnny Bravo”
∙ Kosmikud “Valu”

Järgmist pingerida saab aidata kokku panna siin.

Vanu edetabeleid uurides selgub, et täpselt aasta tagasi oli Eesti TOP 10 esikohahitiks nublu ja gameboy tetrise esitatud “für Oksana”. Kaks aastat tagasi kerkis viiendalt platsilt liidriks Elina Borni & Jüri Pootsmanni duett “Jagatud saladus”, 2017. aastal hääletati tippu Marju Läniku singel “Süda silmades” ja nelja aasta eest Getter Jaani, Grete Paia & Uku Suviste “Teemant”. Tavaliselt meenutame Eesti TOP 10 tabelit puudutava artikli lõpetuseks #1 laulu 2016. a. tabelist, aga “Teemantit” oleme siin juba kuulanud, seetõttu kõlagu täna sellest nelja aasta tagusest pingerivist 9. koha lugu pealkirjaga “2Kõik”:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.