IHA. SEKS. OPORTUNISM! MILJARDID AVALDASID UUE SINGLI “SAVI”

Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas ehk Miljardid avaldasid uue, seksikalt rütmilise singli “Savi”. Lugu pärineb Miljardite tulevaselt teiselt stuudioalbumilt “Ma luban, et ma muutun” (Made In Baltics / Sony Music).

Kolmapäeva, 19. augusti õhtul annavad Miljardid väljamüüdud kontserdi Nudist veinibaaris Telliskivi loomelinnakus.

Väreleb huul, avaneb suu
Tasa tuiskab surve minu peas
Pudeneb pluus, läigib glasuur
Tärkamas on sarved minu peas…
Minul on kuum, tal on savi.

“Savi” on lugu ihast, seksist, oportunismist. Nagu keraamilise taiese õnnestumiseks läheb tarvis õiget materjali ja temperatuuri vahekorda, on sama lugu ka inimsuhetes. Liigses kuumuses paisuvad osapooled lõhki, liiga jahedas ei hakka midagi küpsemagi.

Kui loo salmid on pilguheit peategelase sisse – ihast lämbes ruumis hoiab pulseeriv bass seksuaalset tungi ja pinge koguneb, siis refrään purskab kuhjunud pinge valla, kontroll kaob.

Teises salmis lisandub veel skisofreeniline kitarr, justkui keegi tõmbaks küüntega üle tahvli. Kõik häirib ja ärritab. Bridž on jällegi elutervem, kaks purset on toimunud ja peategelane suudab asja tervema mõistusega võtta, pigem ülistades muusa ilu, huu-uutades sõgedalt kaasa.

Loo lõpus saabub resolutsioon. See keraamiline suhe on näidanud, et pime andumine kuumusele viib läbipõlemiseni. Killud on vaja kokku korrata ja mõrad parandada. Peategelane tõdeb, et “vajab ravi”.

“Savi” on võimalik kuulata digikanalitest nagu Spotify ja YouTube. Igale inimesele, kes ostab loo muusikapoest iTunes ja saadab sellest ekraanitõmmise bändi Instagrami, saadab bänd tänutäheks personaalse videotervituse.

Vahetult enne jaanipäeva avaldatud uue albumi nimilugu ja esimene singel “Ma luban, et ma muutun” on leidnud endale ka tuntud austajaid.

Muusik Mihkel Raud kirjutas:

“Täiuslikke lugusid ehk selliseid, mida ma juba tuhat korda varem kuulnud pole, sünnib aina vähem. Seda rõõmsamaks ma muutun, kui mõnda kuulen. Miljardid on viimastel aastatel terve hulga täiuslikke laule sünnitanud ning “Ma luban, et ma muutun” pole erand. See lugu on “nutikas” ja lihtne samaaegselt ja ma suudan vaid kadedust tunda, et taolise laulu peale ise ei tulnud. Loodan väga, et vastupidiselt antud lubadusele ei muutu Miljardid kunagi ning nad jätkvad sellise eestikeelse popmuusika loomist, mille kuulamine veel kümnendalgi korral kananaha ihule toob.”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.