ANDEKAD NOORED TOOVAD AUGUSTIKUUS KÕIGEST SEITSME PÄEVAGA LAVALE TÄISPIKA MUUSIKALI

Eesti Noorte Muusikaliteater toob augustis lavale NUKU teatris menukaks saanud Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi originaalmuusikali “Libahunt”, mis jõuab Türi Kultuurikeskuse lavale kõigest seitsme proovipäevaga.

“Olime väga kurvad kui pidime tõdema, et koroonaviiruse leviku tõttu jääbki sel aastal üks muusikalisuvi Türil vahele. Paljude noorte osalejate ning krooniliste muusikalifännide jaoks on see üks suve tippsündmusi. Arutletud ja kaalutud sai üht ning teistpidi, kuid hinge jäi kriipima üks – kui riigi poolt on nüüdseks lubatud teatrietendusi korraldada, siis miks me võtame võimaluse näitlejatelt ning publikult siiski kultuuri teha ja nautida,” sõnas muusikali “Libahunt” lavastaja ja Eesti Noorte Muusikaliteatri looja ning kunstiline juht Kaarel Orumägi.

Orumägi leiab, et inimesed tahavad teatrisse minna ja kodust välja saada ning lubab, et teater teeb omalt poolt kõik võimaliku, et publikul ja näitlejatel oleks etenduste vältel turvaline ning mugav.

“Koroonaviirus ei pruugi meie hulgast enam kaduda ning kui ta ka hajub, siis kartus võib jääda nii mõnekski ajaks. Nüüd peame me õppima sellega elama nii kodus, tänaval kui ka teatrisaalis. Kui me suudame üksteist austada ja haigena mitte teatrisse tulla, oleme me kõik ära teeninud ühe lõbusa, energilise, efektse, salapärase ja kauni teatrietenduse. Kõike seda muusikal “Libahunt” augustikuus Türi Kultuurikeskuses pakubki”.

Muusikalis “Libahunt” astuvad lisaks teistele andekatele noortele suuremates osades lavale ka tänavuse Eesti Laulu konkursil teise koha saavutanud laulja Jaagup Tuisk, Eesti Laulu poolfinalist Janet Vavilov, teatrite Vanemuine ja Rahvusooper Estonia külalisnäitleja Kärt Anton, tüdrukutebändi Little Mess liige Johanna-Elise Kabel ning ka tuntud tantsija ja koreograaf Eghert-Sören Nõmm. Lavastaja ja kunstnik on Kaarel Orumägi, kelle jaoks on “Libahunt” juba üheksas lavastus Eesti Noorte Muusikaliteatri laval.

Muusikal “Libahunt” on Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi nägemus August Kitzbergi näidendist “Libahunt”, mille versioonidel Eesti kultuuriloos, teatrimaastikul ja kinolinal on keeruline järge pidada. Armastus kolme noore ja vägagi erineva inimese vahel, võõra rahva mõistmine ja omaks võtmine ning igatsus millegi kauge, kuid ilusama järele on igikestvad teemad, mille Kitzberg on kaunilt kätkinud eestlaslikult rahuliku loomu ning küllalti koletisliku ja hirmu külvava talvega.

👉 Lisainfo ja piletite broneerimine siit!

Eesti Noorte Muusikaliteater on noorte omaalgatuslik projektiteater, mille missioon on anda kõikidele Eestis elavatele andekatele noortele lavakogemust, julgust, eneseväljendusvõimalust ja inspiratsiooni. Tänaseks on Eesti Noorte Muusikaliteater lavale toonud 8 muusikali, kus on mänginud kokku ligi 200 andekat noort üle Eesti. Märkimisväärne on lavastuste puhul lühike prooviperiood, sest suvised lavastused valmivad laagrivormis vaid 5-7 tööka päevaga.

Muusikali “Libahunt” reklaamvideo:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.