CURLY STRINGS JA SÕBRAD “LASTELE” ILMUMINE JA VIIMANE SINGEL “LÄHME SAAREMAALE”

Kuvatõmmis videost “Lähme Saaremaale”

Karantiiniaja üks erilisemaid muusikaprojekte on jõudnud lõpusirgele: ansambel Curly Stringsi, kümmet külalisartisti, vahvaid illustratsioone, 12 muusikapala, sisukat raamatut, digitaalset lastekoori, eralduses tehtud kodusalvestusi ning ohtralt positiivseid emotsioone üheks heategevuslikuks põimikuks siduv album “Lastele” on ilmunud ning saadaval üle Eesti hästi varustatud raamatupoodides ning e-poes 311.ee.

Lisaks Curlydele teevad albumil kaasa veel Ivo Linna ja Robert Linna, Mari Jürjens, Lenna Kuurmaa, Mari Kalkun, Ewert and The Two Dragons, Liisi Koikson, Jalmar Vabarna, Marge Niller, Adeele Jaago ning Laulupesa lapsed Airi Liiva juhtimisel. 52-leheküljelise raamatu vahelt leiab lisaks CD-plaadile veel kõikide palade saamislood, laulusõnad, noodid ning ägedad illustratsioonid, mida lapsed saavad ise oma fantaasiat kasutades kaunistada. Kogu albumi müügitulu annetatakse MTÜle Laste ja Noorte Kriisiprogramm, kes on 25 aastat toetanud ja nõustanud lähedase kaotanud lapsi, noori ning nende peresid.

Curly Stringsi laulja Eeva Talsi jagab emotsioone: “Oleme ääretult rõõmsad ja uhked, et see album just sellisel kujul valmis sai. Oli kahtlemata paras väljakutse jääda meie projekti plaanile truuks ning isolatsiooniperioodil füüsiliselt nii bändikaaslaste kui külalismuusikutega kohtumata neid palasid luua, arranžeerida ja salvestada – kuid me saime sellega minu meelest kenasti hakkama. Ühtlasi oleme õnnelikud ka raamatu formaadi üle ning usume, et sellest jagub palju toredat tegemist nii lastele kui ka näiteks muusikaõpetajatele. Lõpetuseks tahame tänada veel kord MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammi meeskonda, kes on aastast aastasse noorukitele raskel hetkel toeks olnud ning soovime neile palju jõudu edasiseks tegevuseks!”

Albumi ilmumist ja projekti edukat lõppu tähistatakse neljanda ning viimase singliga sellelt albumilt, mis kannab pealkirja “Lähme Saaremaale”. Seda lugu esitab Curly Strings koos loo autorite Mari Kalkuni ning tema tütre Linda Tatsiga. Pala sündis inspireerituna sellest, kuidas Mari ja Linda perega ühel suvel Saaremaal käisid ning Linda seal ujumise ära õppis. Tagasi Võrumaa koju jõudes sündis see laul koos nende sõnadega Lindal justkui iseenesest. See helge mälestus kumab rõõmsalt ka praegusel ajal lugu kuulates kenasti läbi ning Curly Strings ja Mari ning Linda soovivad kõigile eestimaalastele, et ka sel suvel koguksite kodumaa kauneid paiku külastades sama ilusaid mälestusi!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.