VAATA JÄRELE! BISWEED JA JONAS.F.K ESINESID TALLINNA VANALINNA KATUSEL

Bisweed (+372 pressifoto)

Laupäeval, 2. mail toimus Tallinna vanalinna katusel audiovisuaalse muusikakanali +372 esimene live stream, kus astusid üles produtsent, DJ ja raadiosaatejuht Bisweed ning produtsent ja multiinstrumentalist jonas.f.k. Ülekanne on alates tänasest järelvaadatav +372 kodulehel.

Eelmisel nädalal alguse saanud +372 on audiovisuaalne muusikakanal, mille eesmärk on viia vaatajad visuaalide ja muusika saatel ootamatutesse ja tihti avastamata kohtadesse Eestis ja mujal. Sedasi astuski läinud laupäeval Tallinna vanalinna kõrgustes üles produtsent, DJ ja raadiosaatejuht Bisweed ning üllatusetteaste tegi Frankie Animali ridadest tuntud jonas.f.k, kes äsja enda soolo-EP avaldas. Uus muusikakanal juhib ekraani vahendusel tähelepanu ühiskonnas aktuaalsetele teemadele ning sedasi oligi esimese veebiülekande fookuses isolatsioon ja tühi linn.

Jonas Kaarnamets alias jonas.f.k meenutab, et teadis eelnevalt +372 ettevõtmisest vaid nii palju, et peab 20 minutit veebistriimis kitarri mängima, aga oli kohale jõudes pahviks löödud. “Mulle oli ehitatud neljanda korruse akna ette kilest ruum. Kui aknast alla vaatasin, paistis mulle inimtühi Raekoja plats, kust jalutas mu ülesastumise jooksul läbi maksimaalselt 2-3 inimest. See kõik oli nii sürr, hulljulge ja inspireeriv. Kindlasti üks lahedamaid ja outside the box (ingl kastist välja lahendusi – toim.) asju, millest olen viimasel ajal osa saanud,” räägib Kaarnamets.

Bisweedi etteaste leidis aset korrus kõrgemal, 5. korruse katusel. Muusiku 3-tunnine DJ-set toimus kilesse mähitud kuubikus, mis õhtupimeduse saabudes valgusega värviliseks maaliti. “See kuubik oli loodud hoole ja armastusega ning see õhkkond ja muusika hakkasid mind kuidagi eriti positiivselt mõjutama. Järgmised 3 tundi möödusid hästi kiiresti, ma nautisin igat hetke ja set’i lõpu poole tekkis tunne, et oleks pidanud varem alustama, et oleks saanud teha 4- või 5-tunnise set’i, sest oleksin hea meelega jätkanud,” meenutab Bisweed, kodanikunimega Maksim Adel, kelle set kulges UK garage’i ja dubstep’i radadel.

Adeli arvates tõi tühja vanalinna katusel kilesse mähitud kuubik esimese striimi teemapüstituse, isolatsiooni ja tühja linna hästi esile: “Oleks võinud loota, et tuleb ilus päikeseloojang ja soe ilm ning kõik oleks muretu ja oleks mugav mängida, aga tegelikult olid ilm ja tingimused parimad, et kirjeldada käesolevat situatsiooni. Ka valitud lugudes kostunud lüürika – “Corona leave me alone”, “God is never failing”, “You’re listening to The Streets” – sobis väga hästi selle õhkkonnaga.”

Mõlemad muusikud tõid esile kogu ettevõtmise korraldustiimi ja professionaalsust. “See, kui suurelt ja professionaalselt kõik oli ette võetud, oli hämmastav. Mis mulle kõige rohkem muljet avaldas oli selle ettevõtmise kontseptuaalsus – mõte juhtida aktuaalsete probleemidele tähelepanu stiilselt ja kaasaegsete vahenditega,” meenutab Kaarnamets. Ka Bisweed nõustub ja usub, et projekt areneb edasi väga võimsalt.

Sten Õitspuu, +372 audiovisuaalse muusikakanali ellukutsuja sõnul võib esimest, kilesse mähitud striimi Tallinna vanalinna katusel nimetada eksperimendiks. “Meil läks väga hästi! Arengukohti on, nii kunstilisi, tehnilisi kui organisatoorseid, aga seda suurem on rõõm, et põnevaid väljakutseid täis tee on ühiselt jalge alla võetud. Maailmas on piisavalt probleemküsimusi, mida uue nurga alt mõtestada. Oleme enda jaoks +372’ga välja valinud järgmise sündmuse keskse kontseptsiooni ning alustanud tööd selle nimel, et võimalikult pea saaksime midagi mitmekülgset, loominguliselt vaba ja teotahtest pakatavat teha,” sõnab Õitspuu ja tänab kõiki, kes aitasid esimesel ülekandel teoks saada.

+372 esimest ülekannet Tallinna vanalinna katusel on võimalik järgi vaadata aadressil www.372.community. +372 tegemistel saab hoida silma peal Facebooki ja Instagrami kaudu.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.