ETV NÄITAB JÄRGMISEL NÄDALAL MITMEID EUROVISIOONILE JA EESTI LAULULE PÜHENDATUD SAATEID

Järgmisel nädalal oleks Hollandi linnas Rotterdamis pidanud toimuma tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalid ja suurejooneline finaal. Lauluvõistlus jääb eriolukorra tõttu esmakordselt 64 aasta jooksul ära, kuid 16. mai õhtul läheb üle Euroopa eetrisse Eurovisiooni alternatiivprogramm. See pole veel kõik – ETV näitab järgmisel nädalal teisigi Eurovisioonile ja Eesti Laulule pühendatud saateid.

16. mail kell 22 eetrisse jõudvas telesaates “Eurovision: Europe Shine a Light”, mida ETV-s kommenteerib Marko Reikop (Eestis on saate nimeks “Eurovisioon 2020. Särav muusika!”), saadavad kõik 41 tänavust artisti oma kodudest sõnumi vaatajatele ning klipi laulust, millega nad pidid osalema Eurovisioonil 2020. Samuti esitavad nad 1997. aasta Eurovisiooni võiduloo “Love Shine a Light”, mis kuulub ansambli Katrina and the Waves repertuaari. Enam kui üheksakümnest muusikust koosnev Rotterdami filharmooniaorkester tegi sellele ka spetsiaalse orkestriversiooni.

Loomulikult ei saa show‘st puududa võistluse eelmise aasta võitja, hollandlane Duncan Laurence, kes esitleb saates oma uut singlit “Someone Else”. Michael Schulte (Saksamaa 2018) ja Ilse DeLange (Holland 2014) võtavad ette saksakeelse loo “Ein bißchen Frieden” ning Iisraeli 1979. aasta Eurovisiooni võitja Gali Atari oma laulu “Hallelujah” koos juunioride Eurovisiooni osalejatega.

Telesaates osaleb ka rootslane Måns Zelmerlöw, kes rõõmustab vaatajaid oma 2015. a. Eurovisiooni võidulooga “Heroes”. Samuti on kohal Marija Šerifović lauluga “Molitva”, millega ta tõi 2007. aastal võidu Serbiale ja Iisraeli Netta, kes esitab enda värske singli akustilise versiooni. Johnny Logan laulab 40 aastat tagasi Eurovisiooni võitnud lugu “What’s Another Year”, kuid ta ei tee seda üksi – massiivse koori loomiseks ühinevad temaga Eurovisiooni fännid kogu maailmast.

Ilma publikuta toimuvat kahetunnist saadet “Eurovision: Europe Shine a Light” juhivad Chantal Janzen, Edsilia Rombley ja Jan Smit. Telesaadet kannavad üle 46 ringhäälinguorganisatsiooni Euroopast ja Austraaliast, lisaks saab otseülekannet vaadata Eurovisiooni ametlikul YouTube’i kanalil

NB! Järgmisel reedel, 15. mail tuleb lõpuks müügile kogumikplaat Eurovisiooni 2020 lugudega. Helikandja pidi ilmuma juba aprillis, seejärel 8. mail, kuid lõplikuks kuupäevaks jäi 15. mai. Tegu on 21. ametliku Eurovisiooni albumiga, esimene ilmus 2000. aastal. CD anti välja ka 1999. aastal, kuid autoriõiguse tõttu puudusid sellelt plaadilt mõned lood.

Eesti Laulule ja Eurovisioonile pühendatud saated ETV-s:

15. mai

Kell 20-21: “12 punkti! Eurovisiooni hitid”. Oma Eurovisiooni lemmikhitte, mis on ajaproovile vastu pidanud ja mida kuulaks ikka ning jälle, meenutavad Sven Lõhmus, Birgit Sarrap, Ott Lepland, Evelin Samuel, Marko Reikop ja teised.

16. mai

Kell 15-16: “12 punkti! Eurovisiooni hitid”. (Kordus)
Kell 20.30-21.00: “Eesti Laul. Parimad (vahe)palad”. Tosin aastat Eesti Laulu võistlust on lisaks sadadele muusikapaladele pakkunud meelelelahutust ka humoorikate vaheklippide näol. On aeg meenutada Märt Avandi ja Ott Sepa, Jan Uuspõllu, Peeter Oja, Argo Aadli, Vanamehe ning mitmete teiste eredamaid seiklusi teleekraanil. Saatejuht Tõnis Niinemets.
Kell 21.30-22.00: “Lavale loodud. Uku Suviste”. Uku Suviste tutvustab esmakordselt vaatajaile oma musikaalset perekonda ja räägib, mis ta vahepeal on teinud. Meenutatakse kõige olulisemaid hetki Eesti Laul 2020 võistlusest. Saatejuht Heleri All.
OTSE | Kell 22.00-00.00: “Eurovisioon 2020. Särav muusika!”. Kohtumine kõigi artistide ja lauludega, mis oleks sel aastal Rotterdamis võistelnud. Oma kodudes liituvad saatega ka viimaste aastate tuntud artistid, kes esitavad üheskoos Eurovisiooni ajaloost tuntud laule. Saadet kommenteerib Marko Reikop. NB! Vaadatav ka venekeelses kanalis ETV+, kus kommenteerijateks Julia Kalenda ja Aleksandr Hobotov.

17. mai

Kell 00.00-01.05: “Märt Avandi ja Ott Sepa lauluvõistlus “Pean saama Eurovisioonile, muidu suren 2010″”. Elasid kord Märt ja Ott. Üks helin neil helises rinna sees ja kui nad kasvasid suuremaks, sai ühest helinast kümme laulu! Kümme fantastilist megasuperhitti, mis kõik sobiksid Eurovisioonile nagu rusikas silmaauku. Sõna saavad adekvaatsed muusikakriitikud.
Kell 11.15-11.40: “Lavale loodud. Uku Suviste”. (Kordus)
Kell 11.40-13.45: “Eurovisioon 2020. Särav muusika!”. (Kordus)
Kell 17.00-17.30: “Eesti Laul. Parimad (vahe)palad”. (Kordus)

Telesaate “Eurovision: Europe Shine a Light” tutvustusklipp:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.