ANSAMBLI DAGÖ UUE PLAADI “KÜTE” VÄLJAANDMINE LÜKKUS EDASI

Teisipäeval, 5. mail pidi müügile jõudma ansambli Dagö kauaoodatud uus album “Küte”. Ilmnes aga, et fännid peavad helikandjat veel veidi ootama.

“Kõik viibib, materjal on alles Soomes masterdamisel. Millal füüsiliselt plaat valmis saab, ei tea keegi, kuna tehas on Leedus. Loodame ikka maikuu jooksul,” kommenteeris Dagö MuusikaPlaneedile.

Bändi ninamees Lauri Saatpalu rääkis märtsis raadiole Elmar antud telefoniintervjuus, et esialgu oli Dagöl plaanis uut, järjekorras seitsmendat helikandjat esitleda 25. aprillil Rock Cafes, aga õnneks nad ei jõudnud seda välja kuulutada. Eriolukorra tõttu kontserti nimetatud kuupäeval loomulikult ei toimunud. 

Küsimusele, mida tähendab albumi pealkiri “Küte”, vastas Saatpalu raadios Elmar, et bändi tekstid on alati olnud mõistetavad mitut moodi. Igaljuhul plaadi nimilaul on väga rahulik, patriootlik ja üdini Eesti lugu, mis räägib sisemisest küttest ja üles kütmisest, seda kõike heas patriootlikus võtmes.

1. mail kirjutas Dagö Facebooki postituses: “Viimane päev stuudios on täna. Sellega tähistame töörahva püha. Tellime ka kulleriga pizza.” 

Kokku on plaadil “Küte” 12 laulu:

 1. Tantsi mu poole
 2. Sahk
 3. Nastja
 4. Lae alla
 5. Dagö
 6. Võro reiv
 7. Elias ja Elias
 8. Üksikema lõikab võsa
 9. Ehitusmeister Solnessi unenägu
 10. Linnuke peas
 11. Vahtra hääl
 12. Küte

Muide, kuni aprilli lõpuni said kõik soovijad Hooandja lehel Dagö uue plaadi valmimisele hoogu juurde anda, seda salvestuskulude ja füüsilise albumi tootmise kulude leevendamiseks. Loodetud 3000 euro asemel kogus ansambel ühisrahastusplatvormis tänu 536 inimese toetusele lausa 11 876 eurot! 

1998. aasta sügisel moodustatud muusikakollektiivi Dagö kuuluvad Lauri Saatpalu, Peeter Rebane, Tarvi Kull, Henno Kelp ja Kristjan Priks. 

Kuula peagi ilmuva plaadi esimest singlit “Tantsi mu poole”, mille autorid on Peeter Rebane ja Lauri Saatpalu:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.