ELMARI TOP 10: LIIDRIKS KERKISID TRAD.ATTACK! & VAIKO EPLIK

Trad.Attack! ja Vaiko Eplik

Raadio Elmar koostatud Eesti lugude edetabeli on vallutanud ansambli Trad.Attack! kaks nädalat tagasi ilmavalgust näinud albumi “Make Your Move” kolmas singel “Armasta mind”, mis sündinud koostöös Vaiko Eplikuga. 

““Armasta mind” on armastuse loits, mille sõnad on üles tähendatud 1963. aastal Häädemeeste kihelkonnast. Vana kombe kohaselt tuleb loitsu öelda kolm korda, siis pidavat see toimima,” kirjeldas loo sisu Trad.Attack!’is musitseeriv Sandra Vabarna. Bändi kitarrist ja laulu üks autoritest Jalmar Vabarna lisas, et selle loo kirjutamine algas kollektiivil juba 2018. aasta suvel ja lõppes alles läinud aasta detsembris. Seega kaua tehtud kaunike, aga oli ponnistusi igati väärt! 

“See on hoopis uus külg, mida Trad.Attack! endast näitab,” kommenteeris Vaiko Eplik. “Mäletan, kui sattusin seda lugu nende salajasel festivalil kuulma ja kuigi ma teadsin, et see pole võimalik, tundsin justkui, et mingi teine bänd oleks lavale läinud. Olen tänulik, et meie rajad kokku sattusid ja sain omaltpoolt lugu täiendada.”

“Armasta mind” asub nüüd Eesti lugude edetabelis esikohal, kuid pingereast on lahkunud Trad.Attack!’i eelmine singel “Tehke ruumi!”, mis samuti korra liidripositsioonil ära käis. Kas “Armasta mind” suudab tipus pikemalt püsida? Eks näis!

Elmari topi teise platsi on enda alla võtnud ansambli Curly Strings südamlik laul “Mind nad kätte ei saa”, mis on pühendatud neile, kes 1949. aasta märtsiküüditamise läbi oma kodu või lähedase inimese kaotasid. Meloodia autor on Eeva Talsi ning sõnade autorid Kristiina Ehin ja tema ema Ly Seppel Ehin. Lugu räägib tõestisündinud loo noorest mehest, kes imekombel pääseb 1949. aasta märtsiküüditamisest Siberisse. “Ta läheb varahommikul hobusega veskile teadmata, et samal ajal viiakse ära tema ema ja vend. Tagasiteel saab ta naabrimehelt hoiatuse, et sõdurid ootavad teda kodus. Noormees ütleb oma kallile hobusele hüvasti ning põgeneb ise üle rabade,” rääkis solist Eeva Talsi loo taustast. See noormees oli Eeva vanaisa Aksel Herbert Lindal. 

Eesti lugude edetabeli pronksmedal kuulub seekord eelmise nädala esinumbrile – Tanel Padari singlile “Sinu aeg”, mille esmaesitlus toimus 29. veebruaril Eesti Laulu finaalis ning seda on praeguseks YouTube’is kuulatud veidi üle 95 000 korra. Loo teksti kirjutas Aapo Ilves ning muusika autorid on Tanel Padar, Oliver Rõõmus ja Joonatan Siiman.

 

Raadio Elmar Eesti lugude edetabel (2. mai):

1 (3) [3] Trad.Attack! feat. Vaiko Eplik “Armasta mind”
2 (2) [4] Curly Strings “Mind nad kätte ei saa”
3 (1) [7] Tanel Padar “Sinu aeg”
4 (4) [8] Karl-Erik Taukar “Kuule”
5 (6) [2] Jarek Kasar “2 m”
6 UUS [1] nublu “croissantid”
7 UUS [1] Köömes & TTÜ Kammerkoor “Maria”
8 (7) [3] Marek Sadam & Martin Trudnikov “Me saame sellest üle”
9 (5) [5] Angus “Mees, kes keerutanud plaati”
10 (10) [4] Gerli Padar & Cathouse Radio “Abielunaise blues”

Edetabelist väljas: 1) Trad.Attack! “Tehke ruumi!” (12 nädalat tabelis, parim positsioon: #1); 2) Ewert Sundja “Sipsiku laul” (9 nädalat, neist kolmel korral #1).

Laulud, mis võivad tabeliga liituda järgmisel nädalal: 1) Merlyn Uusküla “Kaks meetrit”; 2) Grete Paia “Maru”.

Saate kordus raadios Elmar pühapäeval, 3. mail kell 17.00.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.