ANSAMBEL VON DORPAT ESITLEB SINGLIT “VABA MÕTLEJA”

Foto: Mihkel Leis

Ansambel Von Dorpat avaldas singli pealkirjaga “Vaba mõtleja”.

“Üks lause, luulerida või muusikapala võib mõnikord ajas väga kiiresti uue tähenduse omandada. Meie lauluga, mis tegelikult sündis eelmisel sügisel, täpselt niimoodi juhtus,” kommenteerib kollektiiv.

“Praegusel keerulisel, aga väga õpetlikul ajal annab muusika ning konkreetselt see lugu teile loodetavasti positiivsust ning julgust ikka edasi unistada. See, mis tuleb pärast, on ju paljuski rajatud ka meie tänastele unistustele.”

“Vaba mõtleja” juhatab sisse ansambel Von Dorpati järgmise loomingulise etapi. Pala annab aimu uutest muusikalistest suundadest, mille poole on bänd pärast 2018. aasta sügisel ilmunud debüütalbumit liikunud. Ansambli kõlapilt on muutunud värvilisemaks ning muusika varasemast veelgi rütmikamaks.

Laulu autorid on Henri Lohk ja Johannes Vedru, kes ühtlasi esitavad üheskoos juhtvokaali. Lisaks neile teevad salvestusel kaasa Erki Veikar ja Kaarel Adamson, samuti ansambel Von Dorpati pikaaegsed liikmed. Loo produtseerimisel aitas bändi muuhulgas eesti nõutumate trummarite hulka kuuluv Ahto Abner.

Läbi kümne tegutsemisaasta on Von Dorpati unistuseks olnud teha muusikat, mis paistaks Eestis silma eripärasusega: omaks kontakti ameerikaliku musta muusikaga, kuid sisaldaks samas eestikeelset kvaliteetset lauluteksti. Ansamblil ilmus 2018. aastal esikalbum “Kõik jutud”, mis võeti publiku poolt väga soojalt vastu. Album on kuulatav siit.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.