📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: SORUS ESIMENE!

2020. aasta viieteistkümnes nädal on hooga käima läinud ning MuusikaPlaneedi edetabelis hääletati teist korda järjest esikohale kollektiivi Sorus lugu “Läbi hundi silmade”.

Sorus tegi hiljuti oma koosseisus väikese muudatuse. Nimelt liitus ansambliga Nele Husu – ikka selleks, et vokaal veel võimsam oleks ja kaugemale kõlaks. Lisaks temale kuuluvad bändi endiselt Sulev Saluneem (vokaal/kitarr), Kalle Allik (trummid), Jaak Pikk (bass) ja Raido Räim (kitarr).

Dramaatilise alatooniga “Läbi hundi silmade” räägib meie esivanematest, kes on pidanud mitmed sajandid ebaõiglust taluma. “Aga muretsemiseks polegi põhjust, sest nagu igal muinasjutul on õnnelik lõpp, on nii ka sellel loo puhul, kuna esivanemad saavad lõpuks koju tagasi,” lohutab Sorus.

Rokkivale võiduloole järgneb popdiiva Anne Veski singel “Imeväärne aeg”, mis on siinses tabelis vastu pidanud juba 21 nädalat, korjates seekord 16,26% häältest. Loo muusika lõi laulja Armin Velgre ning sõnade autoriks on kirjanik, luuletaja ja tõlkija Leelo Tungal.

MuusikaPlaneedi TOP 10ne kolmandalt platsilt leiame laulu pealkirjaga “1000 tähte”, mis kuulub ansambli Hurax repertuaari ja mis kogus oma avanädalal 14,09% häältest. Lugu räägib ühepoolsemast armastusest, kuidas üks pool võib panna su enda pilli järgi tantsima, kuidas suhtes on alati üks pool palju aktiivsem ja kuidas mõningaid suhteid hoitakse saladuses nii, et näevad vaid tähed taevas.

Esiviisikusse mahtusid veel ka kolmandalt platsilt neljandaks langenud elektroonilise popmuusika artisti Khai esitatud “Who Are You” ja Curly Stringsi uus üllitis “Mind nad kätte ei saa”, mis pühendatud neile, kes 1949. aasta märtsiküüditamise läbi oma kodu või lähedase inimese kaotasid.  

 

MuusikaPlaneedi TOP 10 #249 (6. aprill):

1 (1) [2] Sorus “Läbi hundi silmade” (21,68%) 
2 (4) [21] Anne Veski “Imeväärne aeg” (16,26%) 
3 UUS [1] Hurax “1000 tähte” (14,09%) 
4 (3) [2] Khai “Who Are You” (13,01%) 
5 UUS [1] Curly Strings “Mind nad kätte ei saa” (10,84%)

6 UUS [1] Männiste Perebänd “Ootus rannal” (7,59%) 
7 (5) [5] N.O.O.B “Kaugetel teedel” (6,78%) 
8 UUS [1] Gerli Padar “Abielunaise blues” (4,88%) 
9 (2) [4] Karl-Erik Taukar “Kuule” (3,52%) 
10 UUS [1] Metsakutsu “Ebakindluse kuningad” (1,36%)

Hääli: 369 (aitäh!)

Nagu reeglid ette näevad, pääsevad igal nädalal edasi esiviisikusse hääletatud laulud ja neid asuvad ründama viis uustulnukat. Seekord astuvad võistlustulle: 

∙ Cartoon feat. Asena “Howling”
∙ MERIT & Lauri Tõnspoeg “Kuld”
∙ Púr Múdd & Andreas “Get Away”
∙ Trad.Attack! feat. Vaiko Eplik “Armasta mind”
∙ Uudo Sepp “Sober” 

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 12. aprillil kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.