HARD ROCK LAAGER 2020 JÄTKAB ETTEVALMISTUSTEGA

3.-4. juulil toimuv Hard Rock Laager vaatab suvele selge pilguga ja jätkab üldist teadmatust trotsides ürituse ettevalmistustega – juba tuleval nädalal hõigatakse välja mitmed bändid, kes tänavu Vana-Vigalas üles astuvad.

Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi sõnul haigutab praegu kõigi ees teadmatusesügavik ja kui lähikuude üritustega on asi seadusega paigas, siis festivalihooaeg on üks suur küsimärk. “Kas olla optimist ja teha nägu, et maailm on täna täpselt sama, mis ta oli eile? Või tõmmata pessimistina joon peale kõikidele ettevalmistustele, mis peaksid juba praegu aset leidma selleks, et suvel üldse midagi toimuda saaks? Ei kumbagi! Hard Rock Laagri tiim annab endale aru, et looduse vastu ei saa ja kui tuleb kindel juhis suveüritused edasi lükata, kohtume me Vana-Vigalas mingitel teistel kuupäevadel. Sellegipoolest tegutseme me juba praegu edasi eesmärgiga senistele lubadustele truuks jääda ja kui saatus kätt ette ei pane, trehvame me kokkulepitud ajal, kokkulepitud kohas, et läbi viia selle suve raskeimalt rokkiv festival!”

Bändide väljakuulutamine jätkub seega kiirendatud tempos. “See ei ole kerglane pidu katku ajal, vaid soov olla festivali toimumiseks nii programmi kui tehnilise tausta poolest sama valmis kui teistelgi aastatel. Isegi kui edasine pole meie kätes, siis oleme enda poolt kõik andnud. Loodame, et need uudised pole lisakoormaks argisele muredehunnikule, vaid on pigem suvekuulutajad, mis annavad teada kuskil ootavast paremast homsest.”

Häid traditsioone au sees hoides astub ka tuleval festivalil kahe päeva jooksul kahel laval üles ei rohkem ega vähem kui 22 artisti. Esinejate nimekirja ehivad lisaks Eesti metalbändide paremikule ka praegused ning tulevased tõsised tegijad piiri tagant. Tänaseks on välja hõigatud ka ühe peaesineja nimi – selleks on Rootsi meloodilise death-metali legend, kahekordne Grammy nominent Dark Tranquillity. Lisaks figureerivad esinejate nimekirjas sellised tegijad nagu Ihsahn (NOR), Pestilence (NED), Tharaphita (EST), Herald (EST), Thou Shell of Death (EST), Hunta (EST) ning PööLoY GLääNZ (EST).

Müstilise Uexküllide aadlisuguvõsa kalmistu ümbruse Vana-Vigalas vallutavad igal suvel tuhanded raskemuusikafännid. Hard Rock Laagri omanäolist nakatavat võlu kinnitab fakt, et festival on järjepidevalt kasvanud. Paarisaja muusikasõbra toel alustanud üritus on ajapikku muutunud tuhandete inimeste jaoks suve tippsündmuseks.

Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Carcass, Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Lacuna Coil, Katatonia ja paljud teised. Festivali piletid on saadaval Piletilevis.

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.