EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUS 2020 JÄÄB ÄRA, JÄRGMISEL AASTAL ON EESTIL UUS ESINDUSLUGU!

Eesti Laul 2020 võitja Uku Suviste ja teise koha omanik Jaagup Tuisk

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) andis täna, 18. märtsi pärastlõunal teada, et Eurovisiooni lauluvõistlus jääb sel aastal ära.

“Oleme viimastel nädalatel kaalunud mitmeid alternatiivseid variante, et Eurovisioon saaks toimuda. Kahjuks on COVID-19 aga levinud üle Euroopa ning riikide valitsuste piirangute tõttu on EBU võtnud vastu raske otsuse võistlust mitte korraldada. Kõigi artistide, meeskonnaliikmete, fännide ja külastajate tervise ning Hollandi, Euroopa ja kogu maailma olukorra tõttu tuli selline otsus vastu võtta,” seisab EBU avalduses. 

“Oleme väga uhked, et Eurovisiooni lauluvõistlus on igal aastal toonud inimesi kokku ja nagu teiegi, miljonid inimesed üle maailma, oleme ka meie väga kurvad, et see ei saa maikuus toimuma.”

Täiendavat infot on lubatud avaldada lähipäevadel, 2021. aasta konkurss toimub tõenäoliselt Hollandi linnas Rotterdamis.

Eesti Laulu produtsent Tomi Rahula ütles portaalile Menu, et paraku jääb Uku Suvistel esinemine – vähemalt looga “What Love Is” – Eurovisioonil ära. “Kahjuks nii on ja järgmine aasta tuleb uus lauluvõistlus,” rõhutas ta, et Eesti Laul 2021 võitja on see, kes siis Eurovisioonile siirdub.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.