1184 HÄÄLT: MUUSIKAPLANEEDI LUGEJATE LEMMIKUD EESTI LAULU TEISES POOLFINAALIS ON UKU SUVISTE, MERILIN MÄLK JA JAAGUP TUISK

Jaanuari lõpust kuni 12. veebruarini oli MuusikaPlaneedis üleval gallup, kus palusime hääletada nende Eesti Laul 2020 poolfinaalides osalevate lugude poolt, millele te kõige rohkem pöialt hoiate. 1. poolfinaalis meeldis meie lugejatele 5 laulu kuuest edasipääsejast. Kas sama hästi (või veel paremini) läheb ka tänaste võistluslugudega, selgub õhtul!

Eesti Laul 2020 2. poolfinaali ennustustabeli tulemuste põhjal pääsevad täna esimestena finaali Jaagup Tuisk ja Uku Suviste. Kas MuusikaPlaneedi lugejad nõustuvad või on neil teised lemmikud? Kohe näete!

Lauludele anti kokku 1184 häält. Vaatame, millises järjekorras!

📊 MuusikaPlaneedi lugejate koostatud Eesti Laul 2020 2. poolfinaali lugude pingerivi: 

#12 Viinerid “Kapa Kohi-LA” 28 häält / 2,36%

Autorid: Peter Põder, Hardo Hansar, Martti Kask

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 30 828 

Teise poolfinaali viimasele astmele asetasid MuusikaPlaneedi lugejad kollektiivi Viinerid humoorika pala “Kapa Kohi-LA”, kus on teiste seas mainitud nii Beebilõusta kui Birgit Sarrapit. Loo üks autoritest, Peter Põder on kommenteerinud: “Toome Kohila suurele kaardile. Ja et suurele kaardile tuua, siis LA [Los Angeles – toim.] lõpp.”

Laulu sünni kohta rääkis Põder, kes on kollektiivis ainuke muusik, järgmist: “Me läksime üheks nädalavahetuseks sõbra sünnipäeva tähistama ja mõtlesime, et teeme loo. Sellega ei olnudki mingit plaani. Siis saatsime Eesti Laulu konkursile ja läks läbi.”


#11 German & Violina “Heart Winder” 34 häält / 2,87%

Autorid: Timo Vendt, Ebbe Ravn, Carine-Jessica Kostla, Liis-Marii Vendt

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 22 637

Flirtival ja positiivsel lool “Heart Winder” on järgmine sõnum: tüdruk on südamete õngitseja ja otsib teistes ainult vigu. German üritab talle selgeks teha, et tema on talle ainus, aga neiu lööb ikka käega. Lõpuks leiab tüdruk ikkagi, et German on see õige.

Telesaates “Eesti otsib superstaari” osalenud German Pinelis on kommenteerinud: “Meil oli Timoga [Timo Vendt – toim.] plaan Eesti Laulule proovida ja hakkasime erinevaid asju katsetama. Hakkasime demosid tegema ja järsku ütles ta, et teab Violinat, kes on varem ka Eesti Laulul käinud ja võiksime midagi koos proovida. Saime kokku, harjutasime ja nad tegid loole hästi lahedad käigud. Muutsime demo isegi mitu korda, sest väga palju oli arvamusi, kuidas paremini teha. Ja toimis!”.


#10 Ziggy Wild “Lean On Me” 38 häält / 3,21%

Autorid: Laura Prits, Valdur Viiklepp, Sander Nõmmistu, Henri-Hannes Sell

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 19 967

Seitse aastat tegutsenud ansambli Ziggy Wild võistluspala on ühepoolsest armastusest – sa tead, et ei saa armastust vastu, aga kutt on niivõrd lahe. Konkreetselt pole see lugu siiski kellestki kirjutatud, vaid on väljamõeldud.

“Otsus osaleda Eesti Laulul sündis viimasel hetkel,” ütles laulja Laura Prits Õhtulehele ja märkis, et “Lean On Me” ei olnud alguses sellele konkursile mõeldud. “Loomisprotsess on pingevabam, kui ei tee muusikat otseselt võistluse jaoks. Tegime loo lihtsalt valmis ja mõtlesime, et äkki saadaks Eesti Laulule”.


#9 Mariliis Jõgeva “Unistustes” 39 häält / 3,29%

Autorid: Mariliis Jõgeva, Oliver Mazurtšak

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 56 267

Võrust pärit Mariliis Jõgeva on kõige rohkem tuntud hittloo “Väike valge vale” esitajana. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moestilistika erialal, õppinud Meelis Kirki all meiki ja ka juuksuriks. “Eks ma olen nagu Hunt Kriimsilm,” on öelnud Mariliis.

Viis aastat tagasi osales ta Eesti Laulu poolfinaalis looga “Kolm päeva tagasi”. Tänavuse võistlusloo “Unistustes” kirjutas ta suuresti ise ja see on pühendatud tema 7-aastasele pojale.   


#8 SHIRA “Out In Space” 54 häält / 4,56%

Autor: Marika Rodionova, Karl-Ander Reismann

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 61 314

Kui Marika Rodionova ehk SHIRA nimi teile esialgu midagi ei ütle, siis tema laulis eelmisel aastal Victor Crone võiduloo “Storm” salvestatud versioonis seda osa, mida Eesti Laulu laval esitas Saara Kadak. 

Tänavune lugu “Out In Space” sündis hetkel, kui Marika istus klaveri taha ja hakkas mõtteid loomingule suunama. Loo algne versioon sai valmis juba eelmisel suvel. “Salvestasin selle diktofonile, kuulasin paar korda ja saatsin ka Karl-Anderile [laulu teisele autorile Karl-Ander Reismannile – toim.] ülekuulamiseks. Vahepeal me ikka vahetame mõtteid ja ideid, mis meil on tekkinud,” kommenteeris ta Õhtulehele. Karl-Ander leidis, et lugu on hea ja seda tasub kindlasti edasi arendada. Just tema pakkuski välja, et “Out In Space” sobiks Eesti Laulu karussellile.


#7 Janet “Hingelind” 56 häält / 4,73%

Autorid: Marek Rosenberg, Lauri Lembinen, Kadri Lepik, Janet Vavilov

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 43 349

Janeti puhul on huvitav fakt, et tegu on tema täiesti esimese avalikult välja tulnud lauluga. Igapäevaselt on naine spordiklubi MyFitness juhataja ja treener ning tegutseb ka Eesti Noorte Muusikaliteatriga. 

Loo “Hingelind” kohta on Janet öelnud, et selle laulu mõte on tema väga mõtteline ja sügav, aga meloodia annab lõbusust juurde. “Hingelind tähendab kedagi või midagi – see on iga inimese elus individuaalne – kes on sinu jaoks alati olemas. Ükskõik mida sa ka ei teeks, ta suunab. Mitte ei ütle, et nüüd lähed sinna, vaid ta annab nõu, on alati ootamas.”


#6 INGER “Only Dream” 79 häält / 6,67%

Autorid: Inger Fridolin, Karl-Ander Reismann

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 47 909

Kuuendalt kohalt leiame jalgpallitreeneri ja muusiku INGERi tänavuse võistlusloo “Only Dream”, mis räägib unistusest olla õnnelik ja kedagi õnnelikuks teha. Loo videos kohtuvad väike tüdruk ja poiss, kes jäävad terveks eluks kokku. “Idee sellest on nii ehe ja imeilus,” ütles INGER.


#5 Uudo Sepp “I’m Sorry. I Messed Up” 104 häält / 8,78%

Autor: Andrei Zevakin

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 50 819

Telesaate “Eesti otsib superstaari” 7. hooaja võitja Uudo Sepp osaleb Eesti Laulul esimest korda. “See on kõige minulikum lugu mis ma olen välja andnud,” kommenteeris ta.   

Loo autor Andrei Zevakin (keda näeme ka muusikavideos): “Kirjutasin selle 2018. aasta augustis umbes poole tunniga. See on vabanduslaul sellele inimesele, kes tol hetkel mu elus oli. Ma ei olnud päris mina ise ja ei käitunud võib-olla kõige paremini ning jätsin kõik lahtiseks. See lugu räägibki, kuidas ma mingil määral kahetsen, mis juhtus ja kuidas ma käitusin.”


#4 Traffic “Üks kord veel” 142 häält / 11,99%

Autorid: Victor Crone, Fred Krieger, Vallo Kikas, Stig Rästa

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 108 923

Viimati kuus aastat tagasi Eesti Laulul osalenud ansambel Traffic on tegutsenud juba peaaegu 14 aastat.

“Üks kord veel” sündis umbes aasta tagasi lugude kirjutamise laagris. Bändi laulja Silver Laas loo sõnumist: “Peale lahkuminekut hakkad kahtlema kas see oli ikka õige otsus. Siis mõtled, et oleks üks kord veel, oleks ehk pilt selgem. Samas üks kord veel on ka see, et Stig Rästa on Trafficuga üle mitme aasta laval.”


#3 Jaagup Tuisk “Beautiful Lie” 191 häält / 16,13%

Autor: Jaagup Tuisk

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 144 420

Kolmandale kohale hääletati tänavuse konkursi üks favoriit, Jaagup Tuisu esitatud “Beautiful Lie”, mille algversioon valmis juba eelmise aasta märtsis ja tegu on kõige ausama looga, mis ta seni kirjutanud on. Tuisk kirjutas laulu suure emotsiooni pealt kahe tunniga.

“See lugu meeldis mulle juba alguses väga, aga tundus pigem nišikas kui tavaline raadiohitt,” rääkis Jaagup Tuisk Õhtulehele. Teda üllatas, kui ka sõbrad, kes muidu kuulavad raadios mängitavat peavoolumuusikat, andsid loo kohta positiivset tagasisidet. “Ei oleks oodanud, see tundub nii teistsugune lugu,” imestas muusik. 


#2 Merilin Mälk “Miljon sammu” 193 häält / 16,3%

Autorid: Jonas Olsson, Neea Jokinen, Jana Hallas, Merilin Mälk

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 344 457

Merilin Mälk osaleb Eesti Laulul esimest korda. Millest räägib tema võistluslugu “Miljon sammu”, mille video filmiti Dubais? Merilin selgitab: “On üks kutt, kes mulle väga-väga meeldib ja mina meeldin talle ka. Nüüd on asjad edasi arenenud, kuid olen eelmisest suhtest haiget saanud ja tahan kulgeda aegluubis, et kõik läheks nii, nagu ma soovin. Laulu kirjutasin koos Jana Hallase ja paari Soome produtsendiga.”


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimad juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

MuusikaPlaneedi lugejad hääletasid Eesti Laulu 2. poolfinaali esikohale…


#1 Uku Suviste “What Love Is” 226 häält / 19,09%

Autorid: Uku Suviste, Sharon Vaugh

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 15. veebruar kell 11:40): 134 513

Auväärsele esikohale hääletasid MuusikaPlaneedi lugejad 37-aastase Uku Suviste, kes pälvis eelmise aasta Eesti Laulul hõbemedali.

“Kui eelmisel aastal olin Eesti Laulul looga “Pretty Little Liar”, aitas mind nõuga nii minu mentor Ani Lorak saatest “The Voice” kui ka Filipp Kirkorov, kellele Ani mind tutvustas. Filipile jättis Eesti Laul väga hea mulje ja ta jäi ka esitusega väga rahule. Olles valmis sellelgi aastal abiks olema, viis ta mind kokku praeguse võistlusloo sõnade autori Sharon Vaughniga. Sharon kirjutas sõnad ka Venemaa eelmise aasta võistlusloole, mida esitas Sergey Lazarev. Ta on kirjutanud lisaks 2015. aasta Eurovisioni võitjale Måns Zelmerlöw’le, Boyzone’ile, Kenny Rogersile ning paljudele teistele tuntud artistidele,” on Uku kommenteerinud.  

Muide, loo “What Love Is” esialgne variant tehti nii, et autorid omavahel ei kohtunudki. Hiljem otsustati siiski kokku saada ning laulu asju arutada ja proovida. 

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.