TARTU BLUUSIKUU JÄTKUB SLAIDKITARRI TÖÖTUBADEGA

Risto Vuorimies ja Andres Roots Vuorimiehe eelmise Tartu-näituse avamisel Tampere Majas 2018. aastal (foto: Siim Neerut)

Jaanuaris alanud Tartu Bluusikuu jätkub slaidkitarri õpitubadega Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna saalis: 4. veebruaril kell 17 toimub seal Andres Rootsi kontsertloeng slaidkitarri ajaloost ning 4. ja 11. veebruaril kell 18 töötoad, kus Roots tutvustab lahtisi häälestusi ning slaidkitarri mängutehnikaid. Raamat “Eesti muusika 100 aastat” nimetab Andres Rootsi “Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimaks puhta bluusi mängijaks” ning ta on kontserte andnud USA-s, Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Poolas, Tšehhis, Slovakkias, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras. Üritused on tasuta ja kõigile avatud, küll tuleks õpitubades osalemiseks kaasa võtta oma pill – soovitavalt metallkeelne akustiline kitarr.

Bluusikuu raames on 22. veebruarini Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogus avatud ka kaks Soome fotograafi Risto Vuorimiehe fotonäitust: “Love Records Soome muusikaelus” ja “Papa Montero Kuubal: Kuuba muusikaelust 1970-ndatel”. Esimene neist on ülevaade aastatest 1973-1976, mil Vuorimies tegi LP-kujundusi ja reklaamfotosid Soome legendaarseima plaadifirma Love Records jaoks – tema käe alt pärineb näiteks Soome parimaks plaadikaaneks valitud Hurriganesi “Roadrunner” (1974), kuid lisaks Hurriganesile jõudsid Love Recordsi kaudu kuulsuseni ka näiteks Tasavallan Presidentti, Wigwam, Rauli “Badding” Somerjoki jpt. Teise näituse kangelane Papa Montero on aga Vuorimiehe enda alter ego: Kuuba muusika fanaatik ja raadio-DJ, kes tegi oma esimese Kuuba-reisi 1975. aastal ning õppis 1980ndatel isegi sealses muusikakolledžis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.