ANSAMBEL WIIRALT TEGI UUSVERSIOONI HENRY LAKSI KIRJUTATUD LOOST “SALAJA”

Kevadel tegevust alustanud ansambel Wiiralt tuli välja uue looga “Salaja”, mis on teine singel kollektiivi 2020. aastal ilmuvalt täispikalt plaadilt.

Kui bändi esimene singel “Tulivesi” näitas bändi rokkivat külge siis “Salaja” on ühe korraga midagi mõtlikult ilusat aga ka Wiiralti kummardus ühele parimale laulukirjutajale Eestis. Henry Laks on üks ikoonidest Gunnar Grapsi, Ultima Thule ja Justamendi kõrval, kelle muusika on Wiiralti liikmeid lapsepõlvest peale saatnud.

Kitarrist Martin Saaremägi ütles: “Kurat, et Eestis on ikka kirjutatud head muusikat. Lugu sai meile omase üleni akustilise seade. Kõla, milles Eesti ja Ameerika kenasti omavahel segunevad. Marta Arula ja Vahur Krautman tõestavad taaskord kui hästi nende hääled kokku sobivad. Täiustavad teineteist ja laulavad selle loo otsekui duetiks. Meil olid kambas ka mu pikaaegsed kaaslased Tõnu Timm dobrol ja Merlin Purge taustavokaalil.”

Henry Laks meenutas, et “Salaja” oli kolmas lugu, mille ta Seitsmendale Meelele kirjutas ja oli jätk loole “Tule kui leebe tuul”. See allegooriline laul puudutas inimesi sügavalt. Henry ütles: “Üks eredamaid hetki oli esimese Rock Summeri ajal. Seitsmes Meel oli ürituse lõpetaja bänd. Platsi oli umbes 50 000 inimest, õhtu oli pime juba ja “Salaja” ajal tõusid välgumihklid ja küünlad. See oli võimas tunne”.
Henry Laks sõnul on ta absoluutselt rahul Wiiralti versiooniga. Ootas, et tuleb rocki seades ja oli üllatunud lõpplahenduses. Ta sõnul valis Wiiralt õiged faktuurid. Talle meeldib väga, et lugu liigub ilma rütmigrupita ja draivita. Väga hea.

Wiiralt on lõpetamas tööd oma debüütalbumi kallal ning asub tuurile juba 2020 jaanuaris. Bändil on plaanis kaasata eri linnades külalisesinajaid, kelle muusikat nad ise siiralt fännanud on. Tallinna kontserdi üheks külaliseks on justnimelt Henry Laks.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.