📊 TOP 10: NUBLU

nublu (foto: Rauno Liivand)

Kaks nädalat tagasi avasime MuusikaPlaneedis gallupi, kuhu oli üles rivistatud 20 laulu ülipopulaarselt mõminaräpparilt nublu. Nüüd on aeg sealmaal, et küsitlus on lukus, tulemused teada ning toome esikümnesse hääletatud lood ka teieni!

Hääli kogunes kokku 650 (aitäh!) ja kohe alustuseks võib ära märkida, et kõige viimasele, 20. platsile jäi pala “Tydrukud (lesbi hymn)”. Olgu lisatud seegi, et hääletamise ajal, täpsemalt ööl vastu 22. novembrit tuli nublult, Pluutolt ja reketilt välja ka üks uus täiesti lugu, pealkirjaga “SOS (See on see)”, kuid eks selle poolt on võimalik hääletada kunagi tulevikus, mil nublu lood taas reastamisele tulevad. 🙂

Aga nüüd siis asja juurde! 

TOP 10: NUBLU

10. “VÖÖRAD”

Täpselt tabeli keskele ehk 10. astmele jõudis 1. novembril ilmunud lugu “VÖÖRAD”, milles teeb lisaks nublule kaasa ka räppar Beebilõust. 

9. “Keeruta” (feat. Lenna)

Üheksandaks platseerunud “Keeruta”, mis räägib aususest ja otsekohesusest, kuulub Lenna repertuaari ja nublut on seal õigupoolest kuulda üsna vähe … kuid siiski! Lenna andis 2018. aasta sügisel enda koostööst nubluga teada Instagrami vahendusel, kuhu postitas pildi, millel oli tema kehale nö tätoveeritud “NUBLU”.

8. “Kloogarannas”

Eelmisel sügisel üllatas mõminaräppar fänne omapoolse versiooniga 2014. aasta Curly Stringsi hitist “Kauges külas”. Riimiseadja nublu kommenteeris loo ilmudes: “Ok. See lugu siin ei pidanud kunagi ilmavalgust nägema. Salvestatud naljaviluks suve algul ca 10 minutiga, mõeldud rohkem sõpradele kui laiemale publikule. Mõned asjaosalised ei suutnud kahjuks erutust varjata, jagasid lugu edasi ja nii ta lendu läks. Panen selle nüüd siis siia, enne kui mõni kabi enda kanali alt 100K vaatamist täis saab. Spotifysse ja raadiotesse ei tulegi kunagi. Hoidke üksteist ja olge mõnusad!”

7. “Rotterdam”

Möödunud suve alguses avaldas nublu singli “Rotterdam”, mille jaoks sai mees inspiratsiooni legendaarsest Kukerpillide laulust. MuusikaPlaneedi lugejad arvavad, et see pala väärib nublu lugude tabelis seitsmendat kohta.

6. “2 Quick Start” 

Kuuendalt kohalt leiame loo, mis pealkirjastatud eesti 90ndate kuuma bändi 2 Quick Start järgi. Laulus on nublu kasutanud sellenimelise kollektiivi hiti “Lõpuks leidsin sind” refrääni sõnu. 

5. “(Ei ole) aluspükse” (feat. 5Miinust)

Viiendale kohale maandus räpigrupi 5Miinust laul “(Ei ole) aluspükse”, kus lööb kaasa ka nublu. Taustavokalistina saab kuulda ka reketit ja Elina Borni.

Mix’i ja master’i tegi Ago Teppand, sõnade ja viisi autorid on 5Miinust ja nublu. Muusikavideo tegid Sander Allikmäe & Mart Vares.

4. “Öölaps!”

“Öölapse” puhul on tegu nublu kõige populaarsema looga YouTube’is, millel on lausa 4,9 miljonit kuulamist.

3. “Mina ka” (feat. reket)🥉

Auväärse esikolmiku avab lugu, mis viis nublu komeedina kodumaise muusikataeva tippu. Laul “Mina ka”, mis salvestatud koos reketiga, võitis eelmisel aastal Raadio 2 “Aastahiti” küsitluse.    

2. “Tmt (Tujud mitte tunded)” 🥈

Eelmisel aastal avaldatud loos “Tmt” räpib nublu, et sõidab Eesti parima rallisõitja Ott Tänakuga Tallinn-Pärnu maanteel. Tänak esitas tänavu 30. juunil toimunud omanimelise Delfi rallipäeva eel artistile väljakutse ning kutsus ta enda kõrvale kaarti lugema. Tõsi, mehed ei jõudnud küll Tallinn-Pärnu maanteele, vaid kiirendasid Tallinna Lauluväljakul.


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimad juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

Nublu laulude hääletuse pani kinni…


1. “Für Oksana” (feat. Gameboy Tetris) 🥇

Võidulauluks kuulutame tänavuse megahiti “für Oksana”, milles teeb kaasa ka Gameboy Tetris. 

Mehed tulid looga välja 7. augustil ning tegemist on nublu esimese filmitud muusikavideoga, mis võeti üles Narvas ja Ida-Virumaal. 

Nublu otsib videos Narva linnas Oksanat, kes on jätnud talle kustumatu mulje. Otsingud viivad ta nii Kreenholmi vabrikusse, Narva Veneetsiasse, linnatänavatele kui teistesse põnevatesse kohtadesse Ida-Virumaal. “Tahtsime näidata kui lahe ja omapärane koht on meie suuruselt kolmas linn Eestis. Narva võttis meid väga soojalt vastu ning kohalikega töötamine oli megatore!” rääkis video režissöör Marta Vaarik.

Kaameratagustest kaadritest tehtud videot saab vaadata siit.

Selliseks see nublu hittide paraad siis kujunes. Esimestena jäid TOP 10-nest välja lood “Tsirkus” (koos 5Miinuse ja Pluutoga) ning “Muusikakool”.

Veelkord suur aitäh kõigile, kes hääletasid! 🙂 🐶

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.