MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: LIIDRIKS ENDISELT ROCK-METAL‘I ANSAMBLI SORUS LUGU “MASKID”

Seekordne MuusikaPlaneedi edetabel jõuab teineni paar päeva hiljem kui tavaliselt, kuid ka värske hääletus on – nagu alati – avatud pühapäeva hilisõhtuni. Pingerea kõrgeimal astmel asub teist korda rock-metal’i ansambli Sorus lugu “Maskid”, aga bänd peab hoolsalt selja taha vaatama, sest neist vaid seitsme häälega jäi maha uus tegija Eesti muusikamaastikul – Beatrice ja tema debüütsingel “Kuumas kohas”.   

Nagu me juba eelmisel nädalal kirjutasime, siis neljaliikmelise kollektiivi Sorus laulja ja kitarrist Sulev Saluneem on esikohapala kirjeldanud järgmiselt: “”Maskid” on kergelt dramaatiline lugu, mis räägib sellest kuidas ühiskond on muutunud kinniseks – enam ei räägita tunnetest, inimesed ei julge ennast avada, lihtsam on teha nägu ja öelda, et kõik on korras.”

Laul kogus seekord enam-vähem sama palju hääli kui oma avanädalal, aga palju ei jäänud maha teiseks platseerunud Beatrice, kelle näol on tegu mitmekülgse sotsiaalmeedia influenceriga, kelle kodanikunimeks on Lisella Beatrice Kirjutaja. 15-aastase neiu esimene singel “Kuumas kohas” räägib noorte inimeste segastest suhetest, mida varjutab teadmatus ja ebakindel tulevik, kuid loo sõnumiga saavad ennast seostada enamik inimesi, sõltumata soost ja vanusest. Laulu autor ja produtsent on Vahur Valgmaa, kes on varasemalt loonud muusikat artistidele nagu Nexus, Koit Toome, Synne Valtri Band, Ranele jpt.

MuusikaPlaneedi TOP 10-ne pronksmedali omanikuks on seekord laulja ja laulukirjutaja Artur Rinne projekti Esivanemate Kaja singel “Kurva kodu”, mis liikunud ühe koha võrra ülespoole.

MuusikaPlaneedi TOP 10 #228 (30. oktoober):

1 (1) [2] Sorus “Maskid” (34.88%)
2 UUS [1] Beatrice “Kuumas kohas” (32.38%)
3 (4) [2] Esivanemate Kaja “Kurva kodu” (9.96%)
4 UUS [1] TLH “Olen hullumas” (8.54%)
5 (5) [17] The Sound “Varjud” (4.27%)

6 UUS [1] Hellad Velled “Käest mind pillasid sa” (3.91%)
7 (2) [4] N.O.O.B “Kõik kordub taas” (3.2%)
8 UUS [1] Wild Disease “Elutrepp” (1.42%)
9-10 (3) [3] Pihlap.uud “Võõras” (0.71%)
= UUS [1] Kangelased “Sõber Aafrikast” (0.71%)

Hääli: 281 (aitäh!)

Nagu ikka, pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neile asuvad nüüd säru tegema viis uut tulijat:

  • Anne Veski “Imeväärne aeg”
  • Jaanus Saks “Vahel on hea”
  • Ott Lepland “Kõik mis hea”
  • Suur Papa “Sillad”
  • Traffic “Teisiti ei saa”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ning läheb lukku pühapäeval, 3. novembril kell 23:59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.