ALTERNATIIV-POPI KOLLEKTIIV COSMOSKVA AVALDAS TEISE SINGLI “FIX MY AVALON” PEAGI ILMUVALT ALBUMILT

Orkestrimõõtu Saaremaa juurtega kooslusel Cosmoskva, kuhu kuuluvad tunnustatud muusikud Sander Mölder, Ranno Paukson, Marili Randla, Liisu Ots, Priit Pruul, Mihkel Koppel ja Karlis Saar, ilmus täna uus singel “Fix My Avalon”. Lugu järgneb pärast 10-aastast pausi väljaantud suvisele singlile “Spider” ja avab peagi ilmuvat albumit.

Juuni keskel ilmunud singel “Spider” oli suvekuudel üks mängitumaid lugusid Raadio 2-s ning tõi kuulajate ette küpsema ja varasemast enam elektrooniliste kõladega flirtiva Cosmoskva. Uue singli “Fix my Avalon” puhul on aga võetud žanriliselt erinev suund ja tegemist on pigem tumedama kõlapildiga rifikeskse poplooga.

“Me tahame, et keegi näeks meie pähe, mõistaks, mis seal toimub, kuid samal ajal teeme kõik endast sõltuva, et seda mitte kunagi ei juhtuks. Fix My Avalon on lugu inimese bipolaarsest suhtest enda ja teiste maailma vahel,” sõnas loo sõnade autor ja vokalist Liisu Ots.

Cosmoskva teine kauamängiv ilmub plaadifirma TIKS Rekords alt 2020. aasta alguses digitaalselt ja vinüülil. Plaadifirma alt on varasemalt ilmunud ka Eesti Muusikaauhindadel parima debüüt- ning elektroonikalbumi tiitliga pärjatud Sander Mölderi album “TIKS 068”, järgnenud “TIKS 071” ja noore sõnakunstniku EiK “unerohi”.

DIY kollektiivi Cosmoskva ajalugu sai alguse 2001. aastal, kui jazz ja soul muusika mõjutused kohalikus popmuusikas olid pigem harvad ning seda isegi underground skenes. Sõna otseses mõttes garaažis sündinud ja hobimuusikutest koosnev kollektiiv andis oma esimese EP välja 2004. aastal, millele järgnes 2006. aastal täispikk album “Juniper”. Aastal 2009 läks tol hetkel 8-liikmeliseks kasvanud orkester pikemale pausile.

 
Lugu saab kuulata ka Spotifys ja SoundCloudis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.