📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: EDETABELIL ON UUS NUMBER 1!

Foto: Krõõt Tarkmeel

Ilusat päikesepaistelist nädala algust! ☀

Välisõhu temperatuurid on juba üsna sügisesed (ja täna algas sügis ka kalendri järgi), aga ehk annab lisaks säravale päikesele veidi energiat juurde positiivsusest pakatav Liis Lemsalu singel “Kehakeel”, mis asus juhtima MuusikaPlaneedi värsket TOP 10 edetabelit.

Liis Lemsalu ahjusoe laul on siinses pingereas alles esimest nädalat ning lugu toetas gallupis 25,6% hääletajatest. Lauljatari eelmise singli “Tähed me jalge all” parimaks saavutuseks MP TOP 10-s jäi küll neljas koht, kuid näiteks 2018. aasta hitt “Süda taob”, milles teeb kaasa ka Ott Lepland, napsas liidripositsiooni lausa kuuel korral, nii et näis, milliseks kujuneb “Kehakeele” edasine tabelitee. Igaljuhul, palju õnne kuldmedali puhul! 🥇

Olete ehk juba kuulnud, et “Kehakeel” on originaalis soomekeelne ning seda esitab lauljatar Anna Puu. Liis Lemsalu on rääkinud, et tema mänedžer Sandra Sersant nägi veebruaris Anna Puu esitust Soome Muusikauhindadel ja tegi peale seda kõik, et laul saaks ka Liisi repertuaari. “Lõpuks, kui soomlased andsid rohelise tule, olime me väga põnevil – selle looga oli algusest peale väga eriline tunne sees,” pajatas Liis. 

Loo eestikeelsed sõnad valmisid Liisil kahasse meister Maian Kärmasega: “Sõnade valmimise protsess oli üsna pikk, sest ideed olid küll paigas, kuid nüansse sai e-maili ja telefoni vahendusel mõnuga põrgatatud. Tekst räägib sellest, kuidas kehakeel ütleb rohkem, kui ükski sõna või lause.” 

MuusikaPlaneedi TOP 10-ne hõbemedalil asub – nagu ka eelmisel korral – vokaalgrupi Mirt esitatud “Tuuletants”, mille häältesaagiks jäi 20,78%. Lugu, mille autor on Piret Lilleste, pärineb vokaalansambli sel aastal ilmunud albumilt “Üle maa, üle vee”. 

Kümnel korral pingerivi valitsenud pop-rock ansambel The Sound on palaga “Varjud” nüüd kolmandaks langenud. Kas tipus olemisega ongi selleks korraks kriips peal või suudab laul veel tippu tagasi tõusta, näitab aeg. 🙂 

MuusikaPlaneedi TOP 10 #223 (23. september): 

1 UUS [1] Liis Lemsalu “Kehakeel” (25.6%)
2 (2) [2] Mirt “Tuuletants” (20.78%)
3 (1) [12] The Sound “Varjud” (15.96%)
4 (3) [14] Anne Veski “Ma sulle tantsu kingin taas” (11.45%)
5 UUS [1] Merike Susi “Positsioon” (9.34%)

6 (4) [6] nublu x Gameboy Tetris “für Oksana” (7.53%)
7 UUS [1] REVALS “Pikem sõprus” (4.52%)
8 UUS [1] Tarvo Madsen “Mul läheb hästi” (2.71%)
9 (5) [2] Keemikud “Lähed korda” (1.51%)
10 UUS [1] Daniel Levi x Sander Mölder “Hazelnut” (0.6%)

Hääli: 332 (aitäh!)

Reeglid näevad ette, et edasi pääsevad vaid viis paremat. Seetõttu on vaja värsket verd ja seekord astuvad võistlustulle:

  • Doktor Normal “Chase Da Flow”
  • Kadi Toom “On mis on”
  • Nagy Bögö “Mäugli (пайдушко xоро)”
  • reket “Hetked”
  • Tankist “Kon kuradi kotsil ma elä?”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 29. septembril kell 23:59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.