VALGUS KÕNNIB FESTIVAL AVATAKSE TÄNA ÕHTUL

Foto: Valgus Kõnnib festival

Täna algav ja 20. septembrini kestev kolmepäevane valgusfestival pakub juba neljateistkümnendat aastat kümnetele tuhandetele külastajatele valgusinstallatsioone, silmarõõmu ja lummavaid muusikaelamusi. Selleaastaseks festivali teemaks on “Aja rajad”, mis näitavad külalistele teed maagilisel ja valgust täis teekonnal olevikus, minevikus ja tulevikus.

Täna õhtul saab Kadrioru pargis vaadelda tuhandeid säravad küünlaid ja kümneid valgusinstallatsioone. Festivali uksed ja esimesed installatsioonid avatakse kell 19.00 ning festivali ametlik avamine ja “Laulvad veed” purskkaevu etenduse sissejuhatamine toimub kell 19.45 Kadrioru Luigetiigil.

Homme, 19. septembril, jätkub festival Kadrioru pargis ja lisanduvad ka põnevad tegevused ning installatsioonid Tallinna vanalinnas.

Harju haljasala laval esinevad 19.-20. septembril erinevad kodumaised artistid mõnusa muusikaga. 19. septembril astuvad lavale kell 19.30 ansambel Kom Pas ja kell 21.30 Lepatriinu, 20. septembril kell 19.30 Helin-Mari Arder ja 21.30 Nunnu & Rockstar.

Reedel, festivali viimasel päeval, toimuvad tegevused ainult Tallinna vanalinnas.

Selleks, et festivali installatsioonid oleksid hõlpsasti leitavad ja festivali külastajad saaksid maksimaalse elamuse, on 2019. aastal võimalik festivali kaart koos installatsioonide nimekirjaga endal kodus välja printida või võtta kaart festivali infopunktist Kadrioru pargis või Vabaduse väljakul. Kokku on 2019. aastal festivali aladel Kadriorus ja vanalinnas 42 installatsiooni ning kindlasti leiab iga valguskunsti sõber endale palju põnevat, mida vaadata ja kogeda.

Ka söögi ja joogi pärast ei pea muretsema – sooja toitu ja jooki pakuvad erinevad toitlustajad. Lisaks panevad festivali korraldajad külastajatele südamele, et festivali alal on alkoholi tarbimine keelatud kuna tegemist on sündmusega, mis on mõeldud tervele perele.

Festivali direktor Caspar Lootsmann jagab külastajatele veel viimase hetke soovitusi: “Kuna huvi 2019. aasta festivali vastu on suur, palume ummikute vältimiseks festivalile võimalusel tulla ühistranspordiga, rattaga või jalgsi. Seoses üritusega tihendatakse 18.-19. septembril alates kella 18.00-st kuni päeva lõpuni trammiliiklust liinidel nr 1 ja 3 ning suurendatakse liinide veovõimet.

Kuna viimaste aastate trendiks on saanud droonidega pildistamine ja filmimine, siis paneme kõigile värsketele pilootidele südamele, et sündmuse alal droonidega ilma lennuameti ja korraldaja loata lendamine on keelatud.”

Festival toimub 18.-19. septembril Kadrioru pargis ja 19.-20. septembril Tallinna vanalinnas.
Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt ja sotsiaalmeediast.
Pilte ja videomaterjali eelmise aasta festivalist leiab siit
Festivali kaart on leitav siit.
Täieliku festivali ajakavaga saad tutvuda siin.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.