VESTLUSÕHTUL “MUST JA VALGE” AVAB OMA LOO ELUS JA MUUSIKAS ALEN VEZIKO

Foto: Terje Atonen

Tiit Trofimov on seekord kutsunud oma sarja “Must ja valge” vestlusõhtule, 18. septembril kell 19 Von Glehni Teatrisse, laulja ja laulukirjutaja Alen Veziko. Sarjas on varem ausalt ja avameelselt vestelnud Tarmo Urb, Tõnis Mägi, Epp Kärsin ja Janika Veski.

“Alen Vezikol on võime tõmmata ligi erinevas vanuses publikut, tema muusika läheb väga paljudele korda. Räägime sellest, mis on Aleni laulude sügavuse taga ja kuulame teda esinemas,” rääkis Tiit Trofimov ja avas paar teemat, mis kindlasti jutuks tulevad: “Alen pole teinud saladust sellest, et võitles alkoholismiga ja sai sellest jagu. Oma vanaemalt on ta pärinud nägijavõimed ja seetõttu oskab maailma teistmoodi tunnetada. Ta loob oma laulude muusika ja sõnad kui terviku, tema lugudel on hing taga.”

Trofimov sõnas, et kolmetunnist vestlusõhtut ei filmita ega lindistata. “Jutuajamise võlu ja ehedus on kohapeal, nüüd ja praegu. Nõmme valisime esinemiskohaks oma hubasuse tõttu, et nii esineja kui saja-kahesajapealine publik tunneks end hästi.”

Alen Veziko peab sellist publikuga otsesuhtlemist samuti väga oluliseks: “Mingid asjad võiksid jäädagi ühekordseks sündmuseks. Tänapäeval on liiga paljud asjad järelvaadatavad ja edasi-tagasi keritavad. Eriti noorem põlvkond elab ruumis ja ajas, mida päriselt pole olemas − nutiseadme tehisruumis.”

Tiit Trofimov ütles, et on oma vestlussarja kutsunud neid, kes ei karda rääkida oma pärislugu, kes elavad südamega ja kellelt on õhtust osasaajail midagi olulist õppida.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.