EESTI JAZZLIIT LÕPETAB XV KONTSERTHOOAJA KUMMARDUSEGA EESTI MUUSIKALE

Marianne Leibur

31. mail paneb Eesti Jazzliit väärika punkti XV hooajale. Kevadhooaja lõpukontsert “Grammofon” viib kõik jazzisõbrad NUKUsse, kus tuuakse kuulajani unustamatu levimuusika klassika jazzilikus kastmes.

Kontsert “Grammofon” on sümbioos Eesti Televisiooni Tütarlastekoori hingematvast kõlast, noore andeka solisti Marianne Leiburi lummavast lauluhäälest ja noore generatsiooni suurepäraste jazzmuusikute musitseerimisoskusest. Koori, solisti ja bändi koostöös tuuakse kuulajani Arne Oidi, Uno Naissoo, Agu Tammeoru, Olav Ehala jpt. tuntud heliloojate igihaljad lood, mis on ühtlasi nostalgilised, aga samas ka värskusest pakatavad.

Marianne Leibur on noor särav vokalist, kes võitis käesoleva aastal nii Riga Stage Jazz konkursi peapreemia vokalistide kategoorias kui ka maestro Raimonds Paulsi poolt isiklikult välja antava eripreemia. Lisaks võitis noore lauljatari ja Kristjan Järvani poolt kirjutatud laul “Tinasõdur” tänavuse U. Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkursi peapreemia.

ETV Tütarlastekoor on Aarne Saluveeri juhtimisel tegutsenud juba üle kümne aasta. Esinetud on maailma erinevatel kontinentidel ja võidetud on hulganisti väärikaid auhindu erinevates kategooriates. Rohkem infot SIIT.

Saatebändi kuuluvad:
Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid
Kalle Pilli – kitarr
Janno Trump – basskitarr
Ramuel Tafenau – trummid

Lugude arranžeeringud: Kristina Bianca Rantala
Dirigendid: Aarne Saluveer ja Martin Trudnikov

Eesti Jazzliidu XV hooaeg oli juubeli vääriline. Kokku toimus 103 kontserti kümnes Eesti erinevas paigas. Programmis esines kokku 44 erinevat koosseisu.

Eesti Jazzliit (www.jazz.ee) on asutatud 2004. aastal. Liidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 2006. aastast on Eesti Jazzliit European Jazz Networki liige.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.