NOOR EESTI MUUSIK CARL TUULIK AKA JOSHUA STEPHENZ AVALIKUSTAS DEBÜÜTALBUMI, MILLEL TEEB KAASA KA MARIE VAIGLA

Eesti muusik Carl Tuulik (23) tegutseb produtsendi, bassisti, saksofonisti ja laulukirjutajana, tehes seda artistinime Joshua Stephenz alt. Hiiumaal sündinud ja Tallinnas üles kasvanud noor artist on jõudnud punkti, kus tema loodud muusika on põimunud omanimeliseks debüütalbumiks.

Joshua Stephenz on muusikat produtseerinud, kirjutanud ja teiste artistidega koostööd teinud juba viimased paar aastat. Ta on loonud uusversioone kodumaiste artistide loomingust – näiteks Frankie Animal “Nightlights” ja I Wear* Experiment “Dogs” lugudest, andnud eelmise aasta juunis välja enda singli “All Night” koos Windy Beachi ehk Tuuli Rannaga ning äsja produtseerinud Anett Kulbini uue singli “All Over Again”.

Debüütalbumil on saanud sümbioosina kokku Joshua Stephenzi elektroonilise muusika, jazzi, souli ja hip-hopi armastus. Albumi esiksinglis “Let You Go” teeb kaasa Marie Vaigla (Frankie Animal).

“See on albumipikkune kogumik mõtete fragmente, milles nii popi, elektroonilise muusika kui ka souli mõjutusi. See on minu peegeldus ja nii mitmeski mõttes sissejuhatus.. eelkõige minu jaoks, aga ka sinu, kui kuulaja jaoks. Sissejuhatus minu maailma, minu muusikasse. See kõik tekitab tunde, nagu oleksid eksinud vihmametsas, mis asub soojal tundmatul planeedil. See võtab kokku minu armastuse muusikastiilide vastu, mis mind enim mõjutanud,” kirjeldas Joshua Stephenz.

Joshua Stephenzi suurteks inspiratsioonideks ja mõjutajateks on jazz-, hiphop- ja elektroonikaartistid nagu Robert Glasper, Kaytranada ja Flying Lotus. Tema enda käekiri jutustab üleni oma kihilist, kohati 80ndate helimaastikku, veidi housemuusikat ja bassi eri vorme uurivat lugu.

Joshua Stephenzi omanimeline debüütalbum Spotifys:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.