📹 VAATA JÄRELE: TEL AVIVIS TOIMUS EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUSE AVATSEREMOONIA

Viimati täiendatud kell 23:33

Iisraeli linnas Tel Avivis toimus pühapäeva õhtul Eurovisiooni lauluvõistluse avatseremoonia, kus oranžile vaibale astusid kõik 41 tänavust artisti. Eestit esindav Victor Crone saabus pidulikule üritusele koos Kaire Vilgatsi ja Dagmar Ojaga kell 20:21.

Tallinnast Suitsupply poest kaasa ostetud Itaalia firma ülikonda kandud Victor rääkis avatseremoonia juhtidele, et ta ütles üritusele saabudes autos Kairele ja Dagmarile, et tal on nö liblikad kõhus. Kui lauljalt küsiti, kuidas talle meeldib Iisraeli palav ilm, vastas Crone, et ta räägib nii rootslaste kui eestlaste eest, et ilm on hea ja Eesti delegatsioon naudib seda väga. Saatejuhid märkisid ära, et Victor üritab iga päev uue eestikeelse sõna ära õppida ning õpetasid talle ka ühe heebreakeelse sõna – b’hatzlacha, mis tähendab “kivi kotti!” ehk “edu!”.

Kell 19 alanud Eurovisiooni avatseremoonia kestis Tel Avivi kesklinnas, Habima väljakul üle kolme tunni, peale mida algas kell 22:30 kontsertprogramm siseruumides. Show korraldas ja kandis otse üle Iisraeli rahvusringhääling KAN.

Victor postitas kohapealt oma Instagrami kontole foto, kus on lisaks temale ka Eesti eurodelegatsiooni juht Tomi Rahula ning taustalauljad Kaire Vilgats, Kaido Põldmaa, Dagmar Oja, Stig Rästa ja Lars Gunnar Säfsund:

Pärast seda, kui kõik 41 riiki olid oranžile vaibale saabunud, tutvustati Habima väljakul tänavuse Eurovisiooni õhtujuhte – nendeks on Erez Tal, Bar Refaeli, Assi Azar ja Lucy Ayoub:

Vaata YouTube’ist videot Eurovisiooni avatseremooniast (Victor, Kaire ja Dagmar saabuvad kui video algusest on möödunud 1h ja 11min):

Eurovisiooni esimene poolfinaal toimub 14., teine poolfinaal 16. ja finaal 18. mail.

Muideks, ETV2-s on täna Eurovisioonile pühendatud õhtu. Saatekava näeb välja selline:

20:30 Eesti Laul 2019
22:30 Eesti Laul 2019
23:40 Eurovisiooni laulud 2019, osa 1 (Albaania, Armeenia, Austraalia, Austria, Valgevene, Aserbaidžaani, Belgia, Küprose ja Tšehhi)
00:05 Eurovisiooni laulud 2019, osa 2 (Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Põhja-Makedoonia, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa)
00:35 Eurovisiooni laulud 2019, osa 3 (Islandi, Iisraeli, Itaalia, Läti, Leedu, Malta, Moldova, Montenegro)
01:00 Eurovisiooni laulud 2019, osa 4 (Hollandi, Norra, Poola, Portugali, Rumeenia, Inglismaa, Šveitsi, Rootsi)
01:30 Eurovisiooni laulud 2019, osa 5 (Hispaania, Sloveenia, San Marino, Serbia, Venemaa, Georgia, Horvaatia)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.