MINISTRY KONTSERT KOLIB ROCK CAFEST HELITEHASESSE

Ansambli Ministry ninamees Al Jourgensen

Industriaalmuusika legend Ministry (USA) esineb esmakordselt Eestis 16. juulil. Esialgu pidi kontsert toimuma Rock Cafes, kuid liigutati nüüd ehistustööde tõttu Helitehasesse. Tallinna kontserdil astub lavale teinegi maiuspala ekstreemsema muusika sõpradele – USA death metali punt Dying Fetus. Piletid kontserdile on müügil Ticketeris ning Tallinnas kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja Sveta Baaris (Telliskivi 58), Tartus klubis Underground (Küütri 7). 

Ministry esineb esmakordselt Eestis 16. juulil, külalisesinejana astub lavale Dying Fetus. Ministry klubikontsert Tallinnas on seda tähelepanuväärsem, et viimati oli bändi siinkandis võimalus vaadata ja kuulata aastaid tagasi põhjanaabrite festivalil Tuska, kus astuti üles peaesinejana. Ninamehe Al Jourgenseni veetud Ministry on raskema industriaalmuusika üks olulisemaid bände ning žanri alusepanijaid.

80ndate alguses loodud bänd on lisaks omanäolisele helipildile hoidnud kätt pulsil ka aktuaalsetel ühiskondlikel teemadel. Ministry värskeim, eelmisel aastal ilmunud album “AmeriKKKant” peegeldab tuliselt olukorda USAs. “See ei ole anti-Trump album, pigem on see “Kas sa panid tähele, mida koolis räägiti? Kas inimestel on veel mingisugune intellektuaalne uudishimu alles? Vaatame peeglisse, kas see on tõesti see, mis te olla soovite?” küsimustega album,” seletab Jourgensen lähenemist.

Õhtu teiseks esinejaks on varem ühe korra Eestit külastanud death metal punt Dying Fetus, mis läheneb samuti peatselt kolmekümnele tegutsemisaastale. Brutaalset death’i ja grindcore’i küttev bänd on avaldanud kaheksa stuudioalbumit, neist viimane aastal 2017 nimega “Wrong One to Fuck With”. Ka Dying Fetust on tihtipeale mainitud kui väga poliitilist bändi ning bändiliikmed nõustuvad selle väitega, küll mööndustega. Nende kirjutatud lugude ja mõnikord ka plaadikujunduste teemaks on tõesti enamasti ühiskondlikud teemad ja eriti USAs toimuv, kuid bändina ei ole Dying Fetus võtnud endale mingit kindlat vaadet, imagot või poliitilist kuuluvust. Bändi trummar Trey Williams seletab, et nad lihtsalt tahavad, et inimesed jälgiksid, mis nende ümber toimub, igakülgselt, ning teeksid informeeritud, ratsionaalseid otsuseid.

Soodsamad erikujundusega piletid on müügil Tallinnas kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja Sveta Baaris (Telliskivi 58), Tartus klubis Underground (Küütri 7). Veebis on piletid on saadaval Ticketeris.

Liitu kontserdiga Facebookis.

Vaata ja kuula:

Ministry – Jesus Built My Hotrod:

Ministry – Just One Fix:

Dying Fetus – Your Treachery Will Die With You:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.