TANKIST TÄHISTAB SÜNNIPÄEVA KOSMILISE VIDEOSINGLI JA KONTSERDIGA

Foto: Mats Õun

Thrash metal’i kollektiiv Tankist saab täna kuueaastaseks ja sel puhul lasi bänd välja virtuaalreaalsusvideoga singli “Doom” ning korraldab Tallinnas rokiklubis Barbar vinge kontserdi.

“See lugu oli olemas juba esimesel põrandaalusel demol aastal 2014. Kõik ülejäänud tollased palad on saanud õigustatult uue kuue, ka “Doom” ootas õiget hetke,” räägib bändi juhtfiguur Kevin Marks. Ta lisab, et kui varem käsitles tekst aeglast surma kosmosevaakumis, siis nüüdsel versioonil, inspireerituna astronoomide hiljutisest teadusvõidust, sukeldutakse musta augu sündmuste horisondi taha.

Samale teekonnale viib ka loo taustavideo, mis oma olemuselt on suisa matemaatiliselt korrektne simulatsioon musta auku kukkumisest, autoriks teoreetilise astrofüüsika doktor Ziri Younsi. Kuna video on loodud 360-kraadise vaatega virtuaalreaalsuse tehnikas, tasub põnevuse huvides eriti video lõpupoole ekraanil ringi libistada, et näha, kuidas universum vaatleja ümber n-ö kokku tõmbub.

Trummar Simo Atso täiendab: “Tänase singliga pöördusime tagasi juurte juurde. Täpselt kuu aja pärast näitame midagi täiesti uut. Kevinil on alati olnud annet lugude kirjutamisele ja tema looming peab ajaproovile üllatavalt hästi vastu. Tankist kõlab ikka nagu Tankist, olgu aasta 2014 või 2019.”

“Doom” on tänaõhtuse kontserdi avalöök, kuid kava on mitmekesine, sisaldades läbilõiget Tankisti vanemast ja uuemast loomingust. Bänd soovitab aegsasti kohale ilmuda, sest ka esimene esineja, Venemaalt pärit The Nomad on tähelepanu väärt kvaliteetbänd, kes suudab pakkuda tõelist childrenofbodomlikku elamust. Üritus algab Barbaris aadressil Rävala puiestee 8 kell 21.

Kuula uut singlit ja uudista kosmost siin:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.