EESTI ALBUMITABELIT ASUS JUHTIMA ANSAMBLI METSATÖLL VIISIKETAS “KATK KUTSARIKS”

Eesti plaadipoodides läheb praegu kõige paremini kaubaks folk-metal’i ansambli Metsatöll veebruaris ilmavalgust näinud CD “Katk kutsariks”.

Oma seitsmendal albumil “Katk kutsariks” pöördub Metsatöll tagasi oma juurte juurde. Vihurina vinguvad torupillisoolod ning kitarririffid, mis on rasked kui raud, põimuvad kandlehelide ning maamehelike kooriseadetega. Metsatöllu kõla “firmamärk”, toonmeister Keijo Koppel, on näinud näguripäevi, et kogu selle loomingulise seltskonna ideed oleksid plaadi heliridadel kuulda. See on plaat, mida “lihtsalt peab kuulama”, süvenenult. Mõtlikult.

Jaak Joala laulukogumik “Ma joobun õnnest” asub albumitabelis positsioonil number kaks ja esikolmikule paneb punkti Tõnu Timmi plaat “Tõun”, mida mees ise kommenteerib järgmiselt: “Pärast 40 aastat kestnud kitarriõpinguid võtsin julguse anda välja oma debüütplaat. Sellel on 15 lugu, neist 14 minu – üks Valter Ojakääru. 9 laulu ja kuus instrumentaalpala. Enamikus uudislood, mõned ka juba ilmunud lugude uued tõlgendused.”

Metsatöllu plaadilt “Katk kutsariks” pärit laul “Ballaad punastest paeltest”:

Eesti albumitabel (23. aprill):

1 Metsatöll “Katk kutsariks”
2 Jaak Joala “Ma joobun õnnest”
3 Tõnu Timm “Tõun”
4 Nedsaja Küla Bänd “Paksu metsa vahel”
5 Propeller “40”
6 Bad Art “Pealik”
7 Soundtrack – Lady Gaga & Bradley Cooper “A Star Is Born”
8 Billie Eilish “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”
9 Jaak Joala “See kaunis maa”
10 Anna Kaneelina “Anna Kaneelina”

Edetabelit aitavad MuusikaPlaneedil kokku panna Tallinna poed Terminal ja Biit Me Record Store ning üle-eestiline Apollo poodide kett.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.