KAISA LING THING “KAS ON VAJA?!” – BÄNDIRESIDENTUUR

Eelmise aasta lõpus oma esimese albumi üllitanud vodevillibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing võtab taas ette! Seekord okupeeritakse kolmeks järjestikuseks päevaks Heldekese teater-klubi-baar, mängitakse kolm erinevat kontserti ja räägitakse ära üks vastuoluline lugu.

Kaisa küsib: “Kas on vaja?!” – kas on vaja, pea laiali otsas, äärmustesse kihutada ja maailma mustvalgeks maalida? Laveerime üpris ettevaatamatult äärmuste vahel, tehes lolli ja kohatut nalja kõige selle üle, mis on muutumas tabuks. Eks ikka selleks, et (taas)normaliseerida igapäevast, olmelist ja tavalist elu, mis ongi räpane, kus ei ole kategoorilisi lahendusi. Tähistagem tervemõistuslikkust ja normaalsust, inimlikkust kogu selle ebatäiuses!

Kaisa Ling Thing on Tartu bluusilaulja Kaisa Maria Lingu projekt, mille eesmärgiks on tutvustada 20ndate ja 30ndate aastate USA mustade bluusinaiste muusikat, mis peegeldab nende saatusi ja saavutusi ning omaaegset ühiskondlikku konteksti. Esitatakse kogumikul “Nii kole mees” (Teet ja pojad 2018) kõlavaid Aapo Ilvese tõlgitud palasid ning uusi leide vodevillibluusi varasalvest nii eesti kui inglise keeles.

Laval on Kaisa Ling Thing koosseisus Kaisa Maria Ling laulul ja naljal, Peep Kallas trummidel, Argo Toomel kontrabassil ning Rene Paul ja Erki-Andres Nuut kahel klaveril. Kahel õhtul liitub nendega veel teinegi Kaisa – klaveri- ja orelimängija ning slämmpoeet Kaisa Kuslapuu, kes küsib, miks eestikeelsed laulud kasutavad kogu aeg ühte ja sama sõnade komplekti, nagu oleks emakeelest mingi prooviversioon kasutusel. Heldeke! on vinge burleskibaar-teater-klubi Kalamajas, mis on Eestis põneva ja uuendusliku meelelahutuse esirinnas. Kõike saab, kõike on – Heldeke! võtab neil õhtutel kõik vastu, puuduvad vanusepiirangud, dress-code’id ja keelud.

Kontserdid:

14. märtsil kell 20.00
15. märtsil kell 21.00
16. märtsil kell 20.00

Klubis Heldeke! (Tööstuse 13)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.