TOP 10: NUBLU VS REKET

9. jaanuaril avasime MuusikaPlaneedis gallupi, kus omavahel asusid rinda pistma menuräpparite nublu ja reket laulud. Nüüd on küsitlus suletud ja seda, millised palad jõudsid toetushäälte abil esikümnesse, saame teada nüüd! 

Enne TOP 10-ne uurimist tasub meelde tuletada, et juba homme, 24. jaanuaril toimub Eesti Muusikaauhindade gala, kus ka mõlemad riimimeistrid nominatsioonidega esindatud. reketil on võidulootust kahes kategoorias – tema plaat “Rahu” võib pälvida Aasta Hip-Hop/Rapalbumi auhinna ja koos nubluga esitatud hitt “Mina ka” Aasta Parima Laulu tiitli. nublul on viimati nimetatud kategoorias esindatud veel teinegi laul – “öölaps!”. Lisaks võib juhtuda, et ta tunnistatakse Aasta Meesartistiks.

Niipalju siis sellest ja näis kuidas neil homme läheb. Nüüd aga vastasseisu TOP 10!

TOP 10: NUBLU VS REKET

10. reket “Paprika” (2018)

Esikümne avab Tom-Olaf Urb ehk reket oma seni viimaselt, neljandalt albumilt “Rahu” pärit looga “Paprika”.

“See on minumeelest hästi isikupärane laul. Kogu see lugu on üks suur metafoor, et kas sa võtad seda päriselt, et sa istud autos, sõidad ja vaatad läbi esiklaasi.. või siis – sa räägid kellestki. Loo lõpuks sellest ei olegi mingisugust vahet, mis see tõde seal on. Lugu sündis väga palju biidi poolt dikteerituna,” rääkis artist eelmisel aastal Koit Raudsepale antud intervjuus.

Sõnade autor on Tom-Olaf Urb, viisi meisterdas Alexander Sannik ning video tegid Genet Schneider ja Dana Almann.

9. reket “Võit” (2014)

Üheksandale platsile maandus 2014. aasta lõpus välja tulnud reketi singel “Võit”, mis valiti 2015. aastal Raadio 2 kuulajate poolt läbi aegade parimate Eesti hiphop lugude hulka (#8). Tegu on eepilise räpplauluga, mis kutsub inimesi üles järgima omaenda rada ja endast alati parimat andma.

“Video teeb kummarduse pealinna idaosale Lasnamäele; rajoonile, kus möödus peaasjalikult mu lapsepõlv. Lasnamäe voolis mu iseloomu ja õpetas mind nii, nagu tal kombeks on,” paljastas reket video ilmudes.

 • Sõnad – Tom-Olaf Urb
 • Muusika – Kristjan Vool, Gert Laanemets
 • Operaator, montaaž – Felix Laasme
 • Režii – Juhani Särglep

8. reket “Hommik” (2016)

Ka kaheksandalt positsioonilt leiame reketi. Armastusest rääkiv lugu “Hommik” on pärit 2015. aasta lõpus ilmunud kauamängivalt “Tuule tee”, mis kandideeris 2016. aasta alguses toimunud Eesti Muusikaauhindadel parima hip-hop/räpp/R’n’B albumi kategoorias.

 • Sõnad – Tom-Olaf Urb
 • Muusika – Sander Mölder, Siim Avango
 • Režissöör: Sander Allikmäe

7. nublu “2 quick start” (2018)

Kolm lugu reketilt kuulatud ja nüüd leiame nimekirjast esimese nublu laulu. Loos “2 quick start” on kasutanud samanimelise muusikakollektiivi pala “Lõpuks leidsin sind” refrääni sõnu.

Eelmise aasta lõpus Saku Suurhallis suurkontserdiga oma 25. tegutsemisaastat tähistanud 2QS juht Pearu Paulus kommenteeris ajakirjale Kroonika: “Minu kommentaar saab sellele loole olla vaid üks… mulle meeldib.”

 • Video: Henry Parelo
 • Salvestus: Siim Ülavere
 • Master: Tanel Roovik
 • Prod. SFZN

6. reket “Köievedu” (2016)

Kuues on taaskord reket. Loo “Köievedu” produktsiooni taga on 372, kaasprodutsendiks on ka Bert Prikenfeld (artistinimega DJ Critikal). Salvestatud Mindnote stuudios.

5. nublu “droonid” (2018)

Viiendal platsil asub nublu lugu “droonid”, mis avalikustati 2018. aasta jaanuaris, kui mees veel vaid SoundCloudi räppar oli.

Miksis ja masterdas Siim Ülavere, produtseeris tash.

4. nublu x Curly Strings “kloogarannas” (2018)

23. septembril 2018 kell 19:47 laadis nublu YouTube’i üles pala pealkirjaga “Kloogarannas”, mis tehtud Curly Stringsi hittloo “Kauges külas” viisile. Täpselt ööpäev hiljem oli seda YouTube’is kuulatud lausa 107 556 korda.

Selle lauluga toimus paras segadus, sest nublu otsustas loo YouTube’i üles laadida alles pärast seda, kui keegi nobenäpp selle kaks päeva varem oma YouTube’i kontol oli avaldanud ja see seal juba üle 17 000 kuulamise oli saanud.

Nublu kommenteeris: “Ok. See lugu siin ei pidanud kunagi ilmavalgust nägema. Salvestatud naljaviluks suve algul ca 10 minutiga, mõeldud rohkem sõpradele kui laiemale publikule. Mõned asjaosalised ei suutnud kahjuks erutust varjata, jagasid lugu edasi ja nii ta lendu läks. Panen selle nüüd siis siia, enne kui mõni kabi enda kanali alt 100K vaatamist täis saab. Spotifysse ja raadiotesse ei tulegi kunagi. Hoidke üksteist ja olge mõnusad!”

Curly Stringsi liige Eeva Talsi kinnitas Õhtulehele, et nublu oli kaveri tegemiseks nendelt luba küsinud ja see on vastavalt kokkuleppele autorite ühingus registreeritud.

3. nublu feat. reket “Mina ka” (2018)

Boom! Eelmise aasta kodumaine megahitt “Mina ka” platseerus siinses tabeliks kolmandaks. Nagu juba varem mainitud sai, on laul homme toimuval Eesti Muusikaauhindadel üheks nominendiks Aasta Parima Laulu kategoorias. 2018. aasta lõpus tunnistati lugu Eesti suurima muusikaküsitluse, Raadio 2 Aastahiti võitjaks.

reket on öelnud, et loo potentsiaali märkas ta juba siis, kui nublu talle selle esmakordselt kuulamiseks saatis. “Muusika ei ole iseenesestmõistetav ja head laulud minu jaoks ei ole ka iseenesestmõistetavad. Me teame omast käest räpis, et mingid asjad tulevad lainetena tagantjärele, mis ei ole hittideks mõeldud, vallutavad edetabeleid ja saavad aastahittideks. Selle looga, kui mina seda esimest korda kuulsin, teadsin kohe, et sellest võiks midagi saada,” rääkis reket möödunud aasta suvehitist Raadio 2-le.

 • Salvestus & miksimine – Siim Ülavere
 • Master – Tanel Roovik
 • Produktsioon – Andre O

2. nublu “tmt (tujud mitte tunded)” (2018)

Oleme jõudnud auväärse hõbemedalini, kuhu MuusikaPlaneedi lugejad asetasid nublu pala “tmt (tuju mitte tunded)”. Mõminaräppar ammutas laulu jaoks inspiratsiooni kollektiivi Ummamuudu omaaegsest hitist “Kõnõtraat”.

 • Produktsioon – nublu
 • Salvestus – Siim Ülavere
 • Miksimine – Jozels, Siim Ülavere
 • Master – Jozels
 • Visuaalid – Alyona Movko

Ja nüüd siis selle kõige olulisema, #1 laulu juurde…

Trummipõrin...

Võitja on…

1. nublu “öölaps!” (2018)

Õnnitlused! Võidupärg läheb nublu esitatud loole “öölaps!”, mis avaldati eelmise aasta augusti alguses ja mida on tänaseks päevaks YouTube’is kuulatud üle 3,7 miljoni korra. Homme asub see Eesti Muusikaauhindadel – nagu “Mina ka” – püüdma Aasta Parima Laulu tiitlit.

Laulu on miksinud ja masterdanud Siim Ülavere, produtseeris nublu.

Selliseks see TOP 10 siis kujunes. Aitäh kõigile kes küsitlusest osa võtsid, hääli kogunes 410. Esimestena jäid kuumast kümnest välja nublu esitatud “issi” ja reketi “Kui puus pöörleb”.

Uus vastasseis stardib veebruari alguses.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.