KOLMEL ERISÜNDMUSEL NÄEB ARGO VALSI PEAGI ILMUVAT VIRTUAALREAALSUSESSE LOODUD VIDEOT

14. detsembril avaldab helilooja, muusik ja kitarrist Argo Vals oma järgmisel aastal ilmuvalt sooloalbumilt topeltsingli “Armastus” / “Image Drain”. Viimasele on ta koostöös visuaalkunstnikuga Sander Tuvikene loonud muusikavideo virtuaalreaalsusesse, mis on esimene säärane Eestis. Kolmel õhtul toimuvad erisündmused video eelvaatamiseks Eesti eri paigus.

Uuel nädalal avaldatav topeltsingel “Armastus” / “Image Drain” on materjal Argo Valsi kolmandalt sooloalbumilt, mis ilmub duubelplaadina vinüülil 2019. aasta sügisel.

Uue topeltsingli eelkuulamine ning virtuaalreaalsusesse loodud video eelvaatamise erisündmused toimuvad 10. detsembril Tallinnas ARSi majas, 12. detsembril Tartus Genialistide Klubis ning 13. detsembril muusiku kodupaigas Ahjal Põlvamaal. Täpsem info ja eelregistreerimine Facebooki sündmuse alt.

“Image Drain” video idee tekkis pärast järjekordset surfamist Google Maps’is. “Teinekord jään neid pilte pikalt vaatama, et kuidas üks või teine paik välja näeb ja ka ajas muutub ning kuidas inimene ümbritsevat keskkonda ümber kujundab. See on ühtaegu nii hirmutav kui ka paeluv vaatepilt. Teine oluline taustajõud nii selle loo kui ka video tegemisel on peegeldus kordadest, mil uut informatsiooni lendab tormiliselt peale igast ilmakaarest ning täidab meele ja mõtte infoga, mis on tegelikult täielikult ebavajalik,” räägib muusik oma mõtetest video loomise juures.

Topeltsingel ilmub digitaalselt ning on 14. detsembrist kuulatav kõigis voogedastuskanalites ning Bandcampis. Video on samast päevast vaadatav 2D ja 360-kraadi versioonis YouTube’is ja Vimeos.

VR muusikavideo: Sander Tuvikene
Heliloome, esitus, salvestamine ja produtseering: Argo Vals (Ahjal, Tallinnas, Moostes, Tartus, Druskininkais)
Trummid: Tõnu Tubli
Trummisalvestus: Martin Kikas (Ö Stuudio, Tartu).
Elektrikitarrid, süntesaatorid, iPhone ja programmeerimine: Argo Vals
Miximine: Martin Kikas ja Argo Vals (Ö Stuudio, Tartu)
Master: Martin Kikas
Foto: Argo Vals
Graafiline disain: Martin Rästa

Tänud: Eesti Muusika Eksport, EAÜ, European Music Incubator, artistide residentuuriprogrammid MoKS (Eesti) ja DAR (Leedu), Sander Tuvikene, Aram Jean Shahbazians, Tõnu Tubli, Martin Kikas, Kaie Olmre, Mete Vals, Karin Kahre, Martin Rästa, Aigar Vals, Maris Tomba, Karl Petti, Taavi Tulev, Katrina Tulev, Henri Roosipõld.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.