HETKESEIS: NEED 10 KODUMAIST MUSAVIDEOT ON SEL AASTAL YOUTUBE’IS KÕIGE ROHKEM ELEVUST TEKITANUD

2018. aasta lõpuni on jäänud napilt üle kuu ning MuusikaPlaneet otsustas teha kokkuvõtte selle kohta, millised tänavu avaldatud Eesti muusikavideod on praeguse seisuga YouTube’is kõige enam vaatamisi kogunud. Olgu kohe mainitud, et lõpliku, 2018. a. kokkuvõtva tabeli avaldame detsembri lõpus. 

Niisiis, hakkame edetabelit allosast ülespoole uurima ning seejärel väikesed lisakommentaarid. 🙂

TOP 10: 2018. aasta vaadatuimad kodumaised muusikavideod YouTube’is (seisuga: 28. november kell 18:00):

👉 10. Tommy Cash “X-RAY” (avaldatud 22. novembril kell 11:58, 394 241 vaatamist)

Esikümne tõmbab käima visuaalkunstnik ja muusik Tommy Cash, kes avaldab juba sel reedel, 30. novembril kauaoodatud albumi “¥€$”, millelt pärit ka pala “X-RAY”.

Muusik esitleb oma uut plaati “¥€$” 29. detsembril Eestis, Saku Suurhallis, tuues lavale oma seni suurima autorikontserdi. Antud kontsert paneb alguse kaks kuud vältavale Euroopa ja Venemaa “¥€$” tuurile algusega veebruaris 2019.

👉 9. HOAX & Tigran “Ära enam hella” (avaldatud 7. jaanuaril kell 12:00; 411 791 vaatamist)

Üheksas on räpitšikkide duo HOAX palaga “Ära enam hella”, milles teeb kaasa ka armeenia juurtega, aga Eestis elav stand-up koomik Tigran.

“Ära enam hella” muusika autor on NOYADE ning muusikavideo eest vastutavad Andri Peetso, Madis Ligema ja Moonika Põdersalu.

👉 8. 5Miinust & Üllar Jörberg “Erootikapood / Suur ahv” (avaldatud 21. veebruaril kell 23:15; 450 065 vaatamist)

Seitsmendale platsile maandus üks väga huvitav kombo. 24. veebruaril toimus Viljandi Lennukitehases pidu nimega “Wabariigi Mällar”, kus esinesid laulja Üllar Jörberg ja hiphop rühmitus 5Miinust. Selle tähtsa sündmuse puhul valmis neil ka koostöölaul, kuhu segatud 5Miinuse “Erootikapood” ning Jörbergi aegumatu hitt “Suur ahv”.

Nagu me täna kirjutasime, siis tundub, et sel reedel, 30. novembril kuuleb pundi 5Miinust uut singlit.

👉 7. nublu “2 quick start” (avaldatud 31. augustil kell 18:00; 833 022 vaatamist)

Selle aasta komeet, mõminaräppar nublu paikneb looga “2 quick start” seitsmendal platsil. Video autor on Henry Parelo, salvestas Siim Ülavere, masterdas Tanel Roovik, produtseeris SFZN.

Olgu ära märgitud, et “2QS” on ülipopulaarse nublu ainuke video mis siia tabelisse mahtus, sest tema teised lood ei ole endale liikuvat pilti saanud.

👉 6. SHANON “Nüüd on see käes” (avaldatud 20. aprillil kell 09:00; 972 180 vaatamist)

Ansambli SHANON videosinku “Nüüd on see käes” asub hetkel 2018. a. videote tabelis tublil kuuendal positsioonil.

Loo viisi autor on Janek Harik, sõnad kirjutas Taavi Immato ning mixi & masteri tegi Kristo Kotkas Sinusoid stuudios. 1. aprillil Maardu mõisas filmitud muusikavideo režissöör on Hindrek “Masa” Maasik.

👉 5. Karl-Erik Taukar “Salaja” (avaldatud 18. mail kell 06:00; 1 007 132 vaatamist)

Viiendal kohal asub esimene video, mille vaatajanumbrid ületanud miljoni vaatamise piiri. Selleks on Karl-Erik Taukari “Salaja”, mille kohta on muusik öelnud järgmist: “Põhimõtteliselt olime valmis juba plaadile singlite mõttes joont alla tõmbama, aga kuulajate nii suur huvi sundis meid heas mõttes ümber mõtlema ning loole ka videot filmima. Fännide hääl on meie jaoks ülitähtis, ilma nende mängiksime pilli üksi kodus.”

Loo autoriteks on Karl-Erik Taukar, Eric Kammiste, Stig Rästa ja hiljuti Eesti Laul 2019 poolfinaali pääsenud Kerli Kivilaan ning videos näeb kaadreid eelmise aasta lõpus Saku Suurhallis toimunud Taukari suurejoonelisest kontserdist.

👉 4. 5Miinust, Tigran & 372 “Võlg” (avaldatud 5. jaanuaril kell 15:40; 1 116 382 vaatamist)

Neljandad on siit tabelist juba läbi lipsanud räpipunt 5Miinust ja Eestis elav stand-up koomik Tigran. Lugu “Võlg” aitasid produktsiooniga 372 & Dj Critikal.

Sõnumiga laul kõigile neile, kel võlad kaelas… #maksavõlgära

👉 3. Öed “Rulli rulli rulli” (avaldatud 29. mail kell 02:32; 1 819 563 vaatamist) 🥉

Oleme jõudnud pronksmedalini, mille ulatame pidulikult hiljuti debüütplaadiga maha saanud Saare naiste duole Öed, mille moodustavad Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid. Maikuu lõpus tulid nad välja looga “Rulli rulli rulli”, mis on üks igati pull laul ja näitab muusikuid neile omasest küljest, ilmestades maal olemise armastust.

Muusikaliselt ammutab “Rulli rulli rulli” inspiratsiooni nii Saaremaa unelaulu pärandist kui ka kaasaegsest R&B’st. Loo produtsent on Bert Prikenfeld, kes tituleeriti tänavu teist aastat järjest Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel aasta parimaks produtsendiks ja mixijaks-masterdajaks. Sõnad kirjutasid Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand.

Koos looga ilmunud video filmiti Vabaõhumuuseumis, idee autor ja režissöör on Mattias Naan. “Millegipärast need Öed andsid mulle oma täieliku usalduse ja olid nõus ilma retsi meigita kaamera ees olema, mis oli vist mu ainuke konkreetne soov algusest peale, kõik muu tuli hiljem,” kinnitas Naan.

👉 2. Tommy Cash “Pussy Money Weed” (avaldatud 23. jaanuaril kell 16:54; 5 448 669 vaatamist) 🥈

Number kaks ehk siis peaaegu tipus paikneb Tommy Cashi jaanuaris üllitatud video “Pussy Money Weed”,  milles saab näha ilma jalgadeta tantsijat, ratastoole ning jooksulintidel tantsimist.

Video kunstilise poole eest vastutas Anna-Lisa Himma, tegevprodutsent oli Elisa Johanna Känd, operaator Heiko Sikka.

Ja praeguse seisuga on 2018. aasta Eesti vaadatuim muusikavideo YouTube’is…

👉 1. Tommy Cash “Little Molly” (avaldatud 30. mail kell 13:00; 5 558 114 vaatamist) 🥇

Võitja on – kindlasti paljudele mitte üllatuslikult – Tommy Cash ja tema maikuu lõpus ilmavalgust näinud “Little Molly”.

Tommy Cash kompab ka selle looga taas piire ja edastab videopildis talle omaseid unikaalseid ja žanriüleseid elemente. Tommy Cash, kelle taga seisab Tallinnast pärit Tomas Tammemets, on juba muusikakarjääri algusaastatest end loomingulistest piiridest vabana hoidnud ning peab oma töös oluliseks visuaalset väljendusvabadust ja vähemusgruppide kaasamist.

Video režissöörid on Tomas Tammemets ja Anna-Lisa Himma, viimane on ka video kunstiline juht ja stilist. Eriefektide eest vastutas Denis Strahhov (Denhov Visuals). Räppar ise värsket muusikavideot kommenteerida ei soovi, vaid sõnab, et igaüks saab sealt välja lugeda seda, mille silm kinni püüab.

Nagu näha, siis musavideote esikümnes domineerib hip-hop. Võib vaid aimata, milliseks oleks pingerida kujunenud siis, kui ka nublu kõikidele oma senistele singlitele videod oleks keevitanud.

Ka esikümne lähedale maandunud klipid on räpist pakatavad, ent seal figureerivad näiteks ka Elina Born & Jüri Pootsmann, Liis Lemsalu & Ott Lepland, Leslie Da Bass & Evelin Võigemast…

Usutavasti on TOP 10-ne seis aasta lõpuks väga sarnane sellele olukorrale mida hetkel üheskoos uurisime. Välja arvatud see, et vägagi tõenäoliselt asub praegusest 10. astmest kõrgemal kohal Tommy Cashi äsja välja tulnud “X-RAY”. 🙂

Märgime lõpetuseks veelkord ära, et arvesse võtsime ainult filmitud / animeeritud kodumaised muusikavideod, mis avaldatud sel aastal.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.