INDREK LIIT AVALDAS ALBUMI “SÜMFOONIA NR. 1. SEBRALILL”

Helilooja ja akordionist Indrek Liit avalikustas albumi “Sümfoonia nr. 1. Sebralill”, mis on müügil CDMarketi kodulehel.

“”Sebralill” sellepärast, et autorina soovin sellega panna inimesi mõtlema liikluskultuurile. Ilusam on lilli koju viia ja head muusikat kuulata kui rumala peaga avarii teha ja selle asemel hauale lilli viia. Ei ole vaja kiirustada ja mõtlematusi teha. Ja selline taim nagu sebralill on täiesti olemas,” kommenteeris Liit MuusikaPlaneedile.

Sümfoonia on heliloojal üks raskemaid teoseid ette võtta. “Kirjutasin seda sümfooniat üle poole aasta ca 8 tundi päevas. Lisaks uurisin selle kohta nii internetist kui käisin ka raamatukogus uurimas,” mainis Liit.

“Minu esimene sümfoonia on kammersümfoonia orkestrile kirjutatud, kus on lisaks harf ja timpanid. Ja klassikaliste reeglite järgi neljaosaline:

I osa: Sonaat, allegro vormis
II osa: Andante, variatsioonid
III osa: Menuett
IV osa: Finaal, rondo vormis

Esitab seda arvuti. Tänapäeva tehnikaime võimaldab seda väga hästi.”

Helilooja ja akordionist Indrek Liit on õppinud akordioni Hiiumaal Rudolf Tobiase nimelises Kärdla Muusikakoolis. Sealt edasi õppis ta akordionimängu Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Venda Tammanni juures, võttes fakultatiivselt ka heliloomingu tunde. Peale Otsa kooli läks ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse kompositsiooni õppima.

Indrek Liit on varemgi plaate välja andnud. Näiteks “Suur N”, “Pihlamarjasõda” (müügil Viru Keskuse Laseringis) ja klaveri rondod “Heatahtlikkus” (müügil CDMarket.ee-s). “Heatahtlikkus” (“Goodwill”) on juba ka Euroopa ja USA klassikaraadiotes. “Tagasiside on selline, et neil on suur au minu meistriteoseid esitada. Ehk saab maailma heaks (“Heatahtlikkus”) kohaks kus elada 🙂 Ehk saab maailma liikluse (“Sebralill”) nii korda, et leinajaid ja leski poleks, ka vigaseid mitte. Ehk saab maailm selliseks kohaks, et kolmas tulgu “Pihlamarjasõda” kui üldse tuleb (viimane A. Alavainu sõnad),” märkis Liit.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.