SANDER MÖLDER PUHUB SAARTE PÄRIMUSELE UUE ELU SISSE

Eesti plaadifirma TIKS Rekords alt ilmus helilooja ja produtsendi Sander Mölderi kauaoodatud albumi esimene singel “Lõõri-lõõri”.

Ühe kohaliku muusikaelu nõutuima produtsendi, Sander Mölderi pärimuskultuurist inspireeritud kauamängivast hakati rääkima juba käesoleva aasta alguses, kui suurepärast vastukaja saanud ja praegugi Eesti muusikaedetabelites püsiv lühialbum “TIKS 068” melomaanide plaadimängijates alles esimesi ringe tegi.

Alates tänasest on erinevates digikanalites kuulatav albumi esiksingel “Lõõri-lõõri”, millel teevad lisaks Muhu ja Saaremaa memmedele kaasa ka Frankie Animali kitarrist Jonas Kaarnamets ja viiuldaja Sänni Noormets. Teistes lugudes teeb kaasa ka Kristjan Kallas, kes on tuntud Ewert and the Two Dragons trummarina.
“TIKS 071” albumiga on tänaseks teinud elavas esituses tutvust juba sajad muusikasõbrad üle Eesti. Esmakordselt võeti albumi materjal väga soojalt vastu kevadisel Jazzkaarel ja suvel samamoodi Intsikurmus.

Uue plaadi peamiseks inspiratsiooni- ja helindite allikaks on olnud tunnustatud folkloristi Ingrid Rüütli poolt kokku kogutud Saaremaa ja Muhu regivärsilised rahvalaulud.

Kolmas TIKS Rekordsi kaubamärki kandev album “TIKS 071” ilmub erinevates digikanalites juba 15. novembril algab vinüülil/CD ettetellimine. Plaadi esitluskontsert toimub 6. detsembril Cinamon Kosmoses.

Kuula või striimi albumi “TIKS 071” esiksinglit “Lõõri-lõõri” siit:
Spotify, iTunes, YouTube, SoundCloud.

Rohkem infot TIKSu Facebookis.

Ülemine foto: Rasmus Kooskora

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.