REVALSI VÄRSKE DUUBELALBUM – 26 LUGU MÕTLEVALE INIMESELE

Täna ilmus ansambli REVALS 26 looga duubelalbum. Plaadiga koos annab bänd välja singli “Tuulatud Thule”.

Eesti kõige ameerikalikumaks bändiks tituleeritud ansambel REVALS andis välja kauaoodatud topeltalbumi. Erinevate stiilide vahel elegantselt ja ausalt balansseeriva ansambli plaadilt leiad ühtekokku 26 lugu countryt, rocki, folki ja bluesi.

Täna ilmunud singel “Tuulatud Thule” avab REVALSi countrymuusikal põhineva popilikuma poole. “Minu jaoks on loo sõnum alati sama oluline kui meloodia, lugu peab mind kõnetama tervikuna,” räägib laulu autor Martin Saaremägi. “”Tuulatud Thule” sai alguse ideest kajastada “meie aja kangelasi”, kelle hulka kuulub kahtlemata ka Ultima Thule,” lisab Martin loo saamisloost.

“Tuulatud Thule” on päris jõuliseks kannapöördeks võrreldes ansambli eelmise rokiliku palaga “MUST”. “Muusikaline mitmekesisus on see, mis mind antud bandi puhul väga võlub,” nendib loo solist Jaanus Saago. “Olles palju aega veetnud Ameerika Ühendriikides, tean, kui mõnus on olla autoroolis koos muusikaliselt mitmekesise rännakuga, kus saab nii kaasa laulda kui ka kaasa mõelda. Meie albumiga võid ühe jutiga sõita Häädemeestelt Suisleppa kordagi oma lemmikut plaadimasinas vahetamata,” võtab pika kuulamise eelised kokku solist Jaanus.

Bändi varasemate lugude austajad ei pea muretsema, kas nende lemmikud ikka on uuel plaadil. “Me ei andnud endale armu ja lõime uue kuue oma pooleteise aastase tegutsemise jooksul väljaantud kahelt minialbumilt nii mõnelegi palale, teiste seas “Kirjad ääremaalt” ja “Allpool jõge”,“ räägib bändi helilooja ja kitarrist Martin Saaremägi.

„Olles bändi lühikese tegutsemisaja jooksul jõudnud päris paljudesse kohtadesse kodumaa pinnal ning saanud publiku ülimalt sooja tagasisidet, julgen väita, et oleme suutnud muuta inimeste suhtumist emakeelsesse kantrimuusikasse. Tule veendu selles ise!“ kutsub bändi basskitarrist Danel Pandre.

REVALS on tavapäratult suure koosseisuline. Kaheksa erinevast Eesti otsast pärit liiget jagavad oma muusikalist energiat kuulajatega juba homme, 9. novembril Pärnus Nooruse Majas, 10. novembril Tartus Athena Keskuses, 16. novembril Viljandi Pärimusmuusika Aidas, 17. novembril Rakvere Buena Vista Sofa Clubis ning 19. novembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas.

REVALS “REVALS”:

Merlin Purge – vokaal, banjo
Rait Sohkin – vokaal, kitarr
Jaanus Saago – vokaal, kitarr
Martin Saaremägi – kitarr
Danel Pandre – bass
Liis-Marii Vendt – viiul, löökpillid
Jevgeni Babkin – klahvpillid
Jaanus Salm – trummid

Vaata REVALSi värsket muusikavideot “Tuulatud Thule”:

Ülemine foto: Indrek Kasesalu

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.