REIN RANNAPIL JA OTT LEPLANDIL VALMIS UUS ÜHINE ALBUM “TAGASIRÄNDUR”

Rein Rannap ja Ott Lepland

Täiendatud 7. novembril kell 10:31

Raugematu energia ja inspiratsiooniga Rein Rannap, koos noorema põlvkonna muusikutega, eesotsas Ott Leplandiga salvestasid albumi, mis kannab pealkirja “Tagasirändur”. Plaadile on koondatud maestro Rannapi varasem looming, mis on saanud väga mitmetahulise, täiesti uue kõla. Süntesaatorivõlur Raun Juurikas ja produtsent Peeter Salmela lisasid lugudele terve helinüansside kaskaadi, mis balanseerib seitsmekümnendate rocki, tänapäevase popmuusika, lüürilisuse ning huumoriga vürtsitatud teatraalsuse vahel.

“Kogu protsess endast põlvkonna võrra nooremate artistidega oli mulle suureks õppetunniks ja väljakutseks,” nendib Rannap. “Kui me proove alustasime, ei olnud kindlasti kellelgi peas valmis täpselt selline album nagu tänaseks kaante vahele on saanud. Erinevad kogemused ja muusikaline silmaring täiendasid lugusid iga ühise sessiooniga, mõnikord ka ootamatutes suundades,” võtab Rein Rannap omaltpoolt kokku albumi saamisloo.

“Minu jaoks on olnud Rein Rannapi lood saatjaks kogu elu. Olen alati nautinud tema palade harmoonilist nüansirohkust, ent samas väga jõuliselt teksti esile toovat ja isikupärast käekirja,” tõdeb Ott Lepland. “Meie koostöö Reinuga algas aastaid tagasi, esialgu mõne loo esitamisega galakontsertidel ning päädides väga tõsise tööga Reinu rock-ooperi raames eelmisel suvel,” avab ühise töö tagamaid Ott Lepland. “Mul on siiras heameel, et ma sain seda albumit teha justnimelt koos nende muusikutega, sisemise põlemise ja kirega,” sõnas Lepland.

Kui soovid endale tükikest artistide loomingust, siis tutvu Fanvestory poolt pakutavate investeerimisvõimalustega. Tegemist on Eestis loodud platvormiga, kus iga soovija saab soetada omale osaluse lugude autorlusse, autogrammidega plaadi või kontserdipileti.

Albumi lugusid on võimalik elavas esituses nautida juba sel laupäeval Tartus, Vanemuise Kontserdimajas ja järgmisel teisipäeval Tallinnas, Kultuurikatla katelde saalis.

Rannap & Lepland “Tagasirändur”:

Klaver – Rein Rannap
Vokaal – Ott Lepland
Kitarr – Jörgen Pakkas
Basskitarr – Viljar Norman
Süntesaatorid – Raun Juurikas
Löökriistad – Kristjan Mängel
Prodtusent ja helirežissöör – Peeter Salmela
Mastering – Minerva Pappi
Visuaalkunstnik – Maris Savik
Taustavokaalid – Elis Loik, Kristiina Renser, Karl-Erik Tamme

Esitluskontserdid: 

10.11.18 Tartus, Vanemuise Kontserdisaalis
13.11.18 Tallinnas, Kultuurikatla katelde saalis

Kuula plaadi avalugu “Ootan sind”:

Rein Rannap ja Ott Lepland

Fotod: Maris Savik

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.