MILLINE LAUL MEELDIB BIRGITILE OMA VÄRSKELT PLAADILT “V” KÕIGE ROHKEM?

Eelmisel nädalal oma 30. sünnipäeva ja albumi “V” väljatulemist tähistanud lauljatar Birgit Sarrap oli täna hommikul külas raadios Elmar. 

“Tegemist on minu viienda albumiga ja see sõna viis – lauluviis, eluviis, mõtteviis ja ka number viis on kuidagi tähendusrikas,” jutustas Birgit uue viisiketta kohta. Tuli välja, et ka tänasel päeval on number viis väga teemas, sest tema esimene laps saab viie päeva pärast viieaastaseks.

Lauljatar rääkis, et mõte plaadi väljaandmiseks hakkas peas ketrama juba kolm aastat tagasi kui eelmise helikandja ilmumisest oli möödunud kaks aastat. “Aga tegemiseks läks selle aastanumbri sees ja põhiline salvestusperiood oli sellel suvel. Valisime “väga õige” suve, sest stuudios istumiseks, higistamiseks ja laulmiseks oli kuum suvi. Me ise natuke naersime küll, et muidu oleks Eestimaa suvekuudel tore salvestada ja stuudios istuda, aga sellel suvel oli üpriski raske. Aga võib-olla sellepärast on selle plaadi peal ka sooja, positiivset ja lõbusat muusikat, et suvi andis inspiratsiooni. Mõned laulud on [plaadil] pisut vanemad ka, minu eelmised singlid “Ma tean, et sa tead”, “Leekides tee” ja “15 000 sammu”, mis tuli sellel suvel välja.”

Kui Birgitilt küsiti tema enda lemmikpalade kohta, vastas lauljatar et albumil on väga häid laule mitmeid, näiteks aktuaalne singel “Me täna öösel ei maga”. “Minu jaoks natuke teistsugune lugu, kuidagi naiselikum ja õhtusem, peolugu,” kommenteeris ta. “Aga võib-olla kõige südamelähedasem – vähemalt praegu kui see album välja tuli – on minu jaoks plaadi 11. lugu “Silmapiir”. Birgit avaldas, et kuigi plaadilt jäi laule välja, oli tal siis kui album hakkas juba vaikselt valmis saama, tunne et ühte megailusat lugu on veel vaja, mis tooks talle kananaha ihule ja teda puudutaks. “Me tulime ansambel Swingersi esinemiselt, jõime natukene veini ja siis Timo [Vendt] jäi öösel kell kaks stuudiosse. Hommikuks oli põhimõtteliselt see lugu olemas. Mihkel Mattiseni abiga tekkisid ka meloodia ja sõnad. Kuidagi sai sellest loost, mis sündis kõige kiiremini, minu jaoks kõige tähendusrikkam ja ilusam lugu.”

Lisaks Timole, Mihklile ja Birgiti abikaasale Indrek Sarrapile on albumi jaoks kirjutanud kaks laulu Birgiti bändi kitarrist Peter Põder, kellega lauljatar on teinud muusikat juba viisteist aastat.
“Mul on hea meel, et esmakordselt olen ma ka ise päris mitmete lugude kaasautor ja seekord ütlesin sõna sekka nii sõnade kui meloodiate kirjutamises. Ühe erilise laulu, ka üks lemmikuid selle plaadi peal, kirjutas meie uus hea sõber Elmar Liitmaa.”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.