REIN RANNAPI JA OTT LEPLANDI ÜHINE ALBUM ILMUB TÕENÄOLISELT NOVEMBRIS

Juulikuus kirjutasime MuusikaPlaneedis, et Rein Rannap ja Ott Lepland teevad tööd ühise albumi kallal, kuhu jõuavad uusversioonid Rannapi lauludest. Rein Rannap oli 28. septembril külas Kanal 2 saates “Nädalalõpp Kanal 2ga”, kus ka ilmuvast helikandjast juttu tuli.

Rein Rannap rääkis, et muusikute töö sai selle plaadi jaoks läbi juba juunikuus, aga sellest ajast on tegeletud albumi miksimise ja kokkumängimisega. “See võtab tohutult aega, aga ma loodan et kuskil novembrikuus, hilissügisel peaks see valmis saama,” märkis ta.

“Otiga oli juba lugude valik suur töö,” jätkas maestro. “Minu idee oli välja pakkuda vähemtuntud laule, mis meeshäälele võiksid sobida, teised oleme Maarjaga juba ära teinud. Neid laule oli palju ja Ott valis ja valis. Ta vaatas ikka teksti järgi ka, et see kõnetaks teda.”

Peale lugude väljavalimist tehti Peeter Salmela stuudios palju proove, nii kahekesi kui bändiga. Ent salvestusprotsessi järel õige töö alles algas, sest iga laulu oli ideaalse tulemuse saamiseks lindistatud ligi 30 korda. “Mitte et Ott oleks midagi valesti laulnud, ei, me tahtsime lihtsalt kõige paremaid kohti valida. Kuulasime: siin on mingi eriline nüanss, siin on rõõmsam – ja siis kleepisime kokku. Vahel võtsime terve fraasi, aga vahel ainult ühe sõna või ühe noodi. Aga see pole veel midagi – ma olen mõnes projektis tähti ka kleepinud!”

Rannap mainis intervjuus Kanal 2-le sedagi, et seda albumit tehes õppis ta palju tänapäeva popmuusika kohta ja teda üllatas, kui palju Ott Leplandi bändi poisid tema laule muutsid.

Lisaks Rein Rannapi intervjuule laulis Ott Lepland saates pala pealkirjaga “Õnne hoidma peab”, mida esitasid 1972. aastal originaalis Jaak Joala ja Marju Kuut:

 

Saadet “Nädalalõpp Kanal 2ga” saab järelvaadata siit.

Täna, 29. septembril toimub Alexela Kontserdimajas väljamüüdud kontsert “50 aastat suurel laval – Rannap 65”.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.