SWEET SPOT 2018 TEINE PÄEV

Tommy Cash (foto: Merili Reinpalu)

Eile, 28. juulil, jätkus täie hooga menukas Kultuurikatla parklas esimest aastat korraldatav festival Sweet Spot 2018. Osalejate arv progresseerus iga minutiga ning festivaliala täitus hiliseks pärastlõunaks nii Eestist kui mujalt pärit muusika- ja kultuurilembeliste külastajatega, kes said võimaluse nautida sööke-jooke, mugavat sularahavaba toodete eest tasumist, melu, õpitubasid, sooja päikest ja loomulikult hulgaliselt head muusikat.

Eilseteks tõmbenumbriteks olid teiste hulgas Mick Moon, üdini värvikas I Wear* Experiment, Leslie Da Bass, Avoid Dave, alati üllatav Tommy Cash, maheda tämbriga riimimeister Reket, kaasahaarav Ewert and the Two Dragons ning ülivõimsad lavade ja südamete vallutajad Tom Odell ning Róisín Murphy.

Festivali üheks kõrghetkeks peetud ning väga sooja vastuvõtu pälvinud Tom Odell võitis publiku poolehoiu juba esimese lauluga “Still Getting Used to Being On My Own”. Eltonjohnlikult võimsa energia ning ääretu musikaalsusega õnnistatud artisti ning tema võimetega resoneeruva bändi esinemine mõjus üleni siiralt ja elavalt. Üllatusena võttis Odelli esinemise ning samal ajal teisel laval sõnu seadva Nublu kontserdi hetkeks üle paduvihm, mille vältel Odell oli sunnitud väikese pausi tegema, et tehnikat sättida ja suurt hulka Kultuurikatlasse vihmavarju pagenud publikut tagasi oodata. Õnneks vaibus sadu kiiresti ning Odelli esinemine jätkus endiselt võimsa hooga.

Eelmainitud superstaarile võrdväärse elamuse pakkus festivalile punkti pannud Iiri elektroonilise muusika printsess Róisín Murphy. Lauljatari repertuaaris kõlas hulgaliselt värskeid diskolikke palasid, ent kuulda sai ka tuttavaid hitte, nagu “You Know Me Better” ja “Sing It Back”, mida publik loomulikult ka meeleldi hoogsa tantsu saatel lava suunas Murphyle tagasi laulis. Kogu kontsert oli üdini Róisín Murphyle omaselt mänguline, tantsuline, võimas ja kirev eri kostüümidest, millest kuuldavasti lauljatari kohvri kadumise tõttu nii mõnigi just värskelt šõu tarvis Tallinnast soetatud oli.

Loomulikult oli esmakordselt peetaval festivalil ka väikeseid puudujääke ning progressiruumi järgmisteks aastateks. Ühest küljest väga mugavalt toimiv sularahavaba maksmissüsteem käepaela abil tegi järjekorrad sujuvamaks ning säästis rahakoti otsimise vaevast, ent valmistas nii mõnelegi meelehärmi seetõttu, et iga sularaha käepaelale kandmise eest võeti teenustasu ning kiibile alles jäänud raha on võimalik hakata tagasi taotlema alles 6. augustist. Peale selle saab raha tagasi ainult juhul, kui käepaelale jäi alles enam kui 5 eurot. Mõnegi meelest oli kitsaskohaks ka see, et väiksele territooriumile oli mahutatud liiga palju lavasid, mis tekitas olukorra, kus esinemiste vahelisel alal koondus eri lavadelt kostuv muusika häirivaks müraks.

Siiski nendele väikestele miinustele vaatamata tundub, et kogu festival õnnestus hästi ja inimesed said tõesti elamuse ja nautingu kogu raha eest. Nii mõnigi festivali külastaja on pidanud oluliseks Sweet Spoti Facebooki lehel edastada korraldajatele tänu- ja kiidusõnu ning soovid järgmiseks aastaks. Tundub, et ka korraldajad ise jäid festivali edukusega igati rahule.

Tekst: Kadi Kivi
Fotod: Merili Reinpalu

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.