JAAGUP KREEM: TERMINAATOR ANNAB SEL AASTAL VÄLJA SINGLI “LOOMADE FARM”

Terminaator (Foto: Merili Reinpalu)

Terminaator (foto: Merili Reinpalu)

Menuansambli Terminaator solist Jaagup Kreem (muideks, täna on jaagupipäev!) oli külas Raadio 2 hommikuprogrammis, kus teatas, et Termikas töötab uue albumi kallal ja oodata on ka singlit pealkirjaga “Loomade farm”.

Kreem jutustas: “Me teeme uut albumit. Ma ei tea, kas jõuame selle selleks aastaks valmis, sest tööd on nii palju, aga Eesti Vabariik 100-ks ma kirjutasin ühe loo, mille saame sel aastal kindlasti välja anda – selle nimi on “Loomade farm”. Mulle jäi see [George] Orwelli suurepärane teos näppu, lugesin ta uuesti läbi ja see tekitas minus palju selliseid tundeid, et saigi looks vormitud.”

Terminaatori ninamees jätkas uue plaadi teemal: “Me katsume seekord kirjutada niipalju lugusid, et siis valida [paremad] välja. Et ei oleks niimoodi et “oh, mul on selline lugu, on enam-vähem.” Plaadi tegemise lõpp läheb alati nii kiireks, siis ei ole enam aega valida, vaagida. Tehakse üks versioon ära ja nii ta jääb. Meie viimase singliga “13 sammu” oli nii, et me läksime stuudiosse, tegime ta valmis. Läksin koju, hakkasin teda kuulama ja ei olnud see… Tegin uue demo ja ütlesin, et kutid me peame seda uuesti tegema. Ja sellel lool läks ju hästi, see toimis, tegime video ka ja nüüd on ta õige. Selle [uue] plaadiga ma ei kiirusta.”

Kuna Terminaator on andnud välja 12-13 albumit, siis on bändi repertuaar suur ja väsimus lauludest kergelt ei tule. Kui tulebki, siis lugu mõnda aega ei esitata. Niimoodi juhtus näiteks paladega “Juulikuu lumi”, “Tänapäeva muinaslugu” ja “Ütle miks”. Viimase põhjuseks oli seik, et kui Jaan Tätte ja Marko Matvere läksid 2010. aastal maailmareisile “Ümber imelise ilma”, lubas Kreem endale, et seni kuni nad reisil on, tervitab ta ja soovib neile tuult purjedesse igal Termika kontserdil looga “Ütle miks”. “Kurat, ma ei arvestanud sellega, et nad on kaks aastat seal reisil,” naeris rokkar. “Nii kui nad tagasi tulid, läks “Ütle miks” kohe riiulisse, aastaks vähemalt. Aga üldiselt meile meeldib neid lugusid mängida ja kui tekib väss, siis ma tõstan nad kõrvale ja vahepeal ei tee. Me ei teinud hästi pikalt ka “Ebaõiglast”.”

Mis siis muud kui jääme Terminaatori laulu “Loomade farm” ja ka nende järgmist plaati ootama!

Kuula Terminaatori viimast singlit “13 sammu”, mis avaldati 20. veebruaril 2017:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.