FANVESTORY JAGAS VÄLJA ESIMESED AUTORITASUD JA TURULE TULLAKSE UUE FÄNNIDELE SUUNATUD LAHENDUSEGA

I Wear* Experiment (Foto: Renee Altrov)

Muusikaplatvorm Fanvestory tegi hiljuti klientidele esimese autoritasude väljamakse. Esimesed väljamaksed teenisid fanvestoritele tagasi 20-45% esialgsest summast.

Seni on Fanvestory pakkunud fännidele võimalust osta osa artistide loomingust ja jagada sealt pealt teenitavat tulu. Fanvestory eesmärgiks on artisti ja fänni vahelise tugevama emotsionaalse sideme loomine.

Nüüd soovitakse fännidele pakkuda ka alternatiivseid fännitooteid ning elamusi. Uue suuna lisamine ei välista autoritasude teenimist, see osa jääb paketti endiselt sisse.

“Fanvestory viis hiljuti läbi kliendiküsitluse, et koguda klientide arvamusi, soove ja mõtteid. Tulemustest selgus, et Fanvestory platvormil on peale rahalise kasu otsijate üha enam artistide pühendunud fänne, kes soovivad lisaks tulevaste autoritasude õigusele artistiga ka teistel viisidel suhestuda. Nüüd on võimalik lisaks lugude osalusele soetada meelepäraseid fännitooteid ning saada osa teistest eksklusiivsetest võimalustest. Kindlasti on tulemas projekte esialgse mudeli järgi, kuid selleks, et anda artistidele valikuvõimalust, lõime alternatiivse teenuse,” selgitab Fanvestory kaasasutaja Birgit Karus.

Esimest uue mudeli järgi toimivat projekti on võimalik uudistada Fanvestory kodulehel. Uue mudeli esimeseks bändiks on Eesti post-roki ja elektroonilise muusika koosseis I Wear* Experiment, kes on peale 2016. aasta Eesti Laulul osalemist jõudsalt uusi kuulajaid kogunud ning tuuritanud ka Aasias. Projektiga saab tutvuda siin.

Kogu täiendava info esimese väljamakse kohta saab leida Fanvestory blogiartiklist.

Fanvestory on finantstehnoloogia platvorm, kus kõigil muusika fännidel on võimalik osa saada artistide loomingust ja jagada nende pealt teenitavaid tulevasi tulusid. Asutamisest alates on Fanvestory edukalt koostööd teinud 8 erineva Eesti ja Läti artistiga, sealhulgas
Tommy Cashi, Tanel Padari, Liis Lemsalu ja Aasta Parima Laulu 2018 autori Aropiga.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.