YOUTUBE’I TOP 5: ENIMVAADATUD UUED EESTI MUUSIKAVIDEOD MAIKUUS

Milline õnn! Kalender näitab lõpuks 1. juunit ja suvi (tõsi, mitte küll veel ametlikult) ongi alanud! Nagu MuusikaPlaneedis aeg-ajalt kombeks, teeme nüüd ülevaate selle kohta, millised möödunud kuul avaldatud kodumaised musavideod YouTube’is kõige rohkem tähelepanu ja klikke teenisid. 

Enne esiviisikuga tutvumist tuleb tõdeda, et värskeid videosid jõudis maikuus publikuni väga palju ning see teeb ainult rõõmu. Teiste seas kostitasid fänne uue kraamiga Reket, Frankie Animal koos Jüri Pootsmanniga, Code One akustiline feat. Elina Hokkanen, Merit Männiste, Artjom Savitski & Kenneth Rüütli, Mariliis Jõgeva, Go Away Bird koos Rein Fuksiga, Beebilõust, Def Räädu & J.O.C., Öed jne. Aga need kõige-kõigemad leiate siiski alljärgnevast nimekirjast!

Eesti artistide/bändide uute muusikavideote TOP 5 YouTube’is – mai 2018:

5. Hellad Velled “Davai davai” (avaldatud 3. mail kell 09:16; 32 547 vaatamist)

Esiviisiku tõmbab käima viisteist aastat tegutsenud peobänd Hellad Velled, tümpsuva lauluga “Davai davai”, mida saab kuulata ka nende äsja ilmunud albumilt “Pidu läheb käima!”, mis asub hetkel Raadio 2 poolt koostatud Eesti albumitabelis kuuendal positsioonil.

Kaasakiskuv lugu “Davai davai” on kaver Vene tantsumuusikaansambli Diskoteka Avaria 2006. aasta laulust “Оpa!”. Loo eestikeelsed sõnad kirjutasid Märt Loddes ja Viktor Oxford ning taustavokaal kuulub Kristi Raiasele.

4. Getter Jaani “Chasing Trouble” (avaldatud 17. mail kell 10:30; 33 253 vaatamist)

Neljandalt platsilt leiame 25-aastase Getter Jaani video “Chasing Trouble”, mille avaldamisega tõepoolest ka veidi trouble’it oli. Nimelt sai lauljatar hiljuti karmi kirja, mis video avaldamist edasi lükkas. Kirjas seisis, et tal tuleb artistinimest Getter loobuda või kohtusse minna. Asi selles, et artistinime Getter on patenteerinud Ameerika DJ ja elektroonilise muusika staar Tanner Petulla, kes ei olnud rahul, et muusikakuulamise äpis Spotify ning sotsiaalmeedias figureerib veel üks sellenimeline artist. Nimesaaga sai endale siiski suhteliselt kiire lahenduse: eestlanna võttis tagasi endise artistinime ning tema aktuaalse singli “Chasing Trouble” video ilmus juba Getter Jaani nime alt.

Lugu sündis koostöös Soome laulukirjutajatega ja selle muusikavideo filmiti New Yorgis. “Mõte teha uue singli video New Yorgis tuli spontaanselt seoses viimase hetke otsusega sinna sõbrannale külla minna. Olen ühe korra varem NY’s käinud ja see jättis mu südamesse suure armastuse ja igatsuse selle linna järele,” selgitas Getter Jaani loo ilmudes. “Jalutasime mööda New Yorgi tänavaid ja mõtlesime, et kuna tegemist on ühe minu lemmik linnaga, siis kogume kokku erinevad hetked ja paneme need “Chasing Trouble” muusikavideosse! Video on lihtne, vaba, igati minulik ja täis toredaid emotsioone! Ma väga nautisin selle tegemist! Ja nautisin ka seda, kuidas Anete, kes on video autor, esitas mulle muudkui väljakutseid, nagu näiteks tantsida metroopeatuses  tänavatantsijatega ja lihtsalt improviseerida!”

3. Traffic “Vead” (avaldatud 16. mail kell 00:44, 45 081 vaatamist)

Kolmas koht 🥉 kuulub ansamblile Traffic, kes rõõmustab aasta lõpus fänne uue kauamängivaga. Pundi uus muusikavideo “Vead” filmiti öisel ajal Coca-Cola Plazas.
“Lapselikult põnev oli öises kinos kogu tiimiga ringi liikuda, teades, et seal oleme vaid meie. Samal ajal oli kuklas teadmine, et peame kogu materjali kindla aja jooksul ära filmima või vastasel juhul ei saa video valmis,” kommenteeris Trafficu solist Silver Laas.

Laulu üks autoreist, Stig Rästa selgitas, et “Vead” räägib sellest, kuidas üksteise kiiksude ja eripäradega, soovide ja huvidega paremini toime tulla, neid arvesse võtta ja rõhub sellele, et üksi ei ole parem.

2. Karl-Erik Taukar “Salaja” (avaldatud 18. mail kell 06:00, 100 015 vaatamist)

Oh, Taukar! “Sind on vaja igal pool, igal ajal, põhjuseid on selleks üle saja!”.
Tõepoolest, kui Taukar juba loo välja annab siis hitt sellest tuleb ning käesolevas tabelis kuulub talle hõbemedal 🥈. Aga seda mitte laulu “Lä-lä-lähedal”, vaid “Sa-sa-salaja” eest 😎. Tegu on artisti 2016. aastal ilmunud albumilt “Kaks” pärit viienda ja ühtlasi viimase singliga.

“Lugu “Salaja” on hakanud elama täiesti oma elu – ilma raadios mängimata ja sotsiaalmeedias jagamata on seda kuulatud Spotify’s 221 000 korda. Põhimõtteliselt olime valmis juba plaadile singlite mõttes joont alla tõmbama, aga nii suur huvi kuulajate poolt sundis meid heas mõttes ümber mõtlema ning loole ka videot filmima. Fännide hääl on meie jaoks ülitähtis, ilma nende mängiksime pilli üksi kodus,” pajatas Taukar uue singli ja video tagamaadest.

Loo autoriteks on Karl-Erik Taukar, Eric Kammiste, Stig Rästa ja Kerli Kivilaan ning videos näeb esmakordselt kaadreid Taukari eelmise aasta lõpus Saku Suurhallis toimunud suurejoonelisest kontserdist, mis linastub ETV eetris täna, 1. juunil kell 20:00 (kordus pühapäeval, 3. juunil kell 22:30).

Ja nüüd kõige tähtsam teade – maikuu edukaim uus muusikavideo oli…

1. Tommy Cash “Little Molly” (avaldatud 30. mail kell 13:00, 264 954 vaatamist) 

Maikuu eelviimasel päeval muusikavideo avalikustanud Väike Molly Tommy Cash kogus kuu lõpuks välkkiirelt pea 265 000 vaatamist. Räppar kompab uue looga taas piire ja edastab videopildis talle omaseid unikaalseid ja žanriüleseid elemente. Tommy Cash, kelle taga seisab Tallinnast pärit Tomas Tammemets, on juba muusikakarjääri algusaastatest end loomingulistest piiridest vabana hoidnud ning peab oma töös oluliseks visuaalset väljendusvabadust ja vähemusgruppide kaasamist.

Video režissöörid on Tomas Tammemets ja Anna-Lisa Himma, viimane on ka video kunstiline juht ja stilist. Eriefektide eest vastutas Denis Strahhov (Denhov Visuals). Räppar ise värsket muusikavideot kommenteerida ei soovi, vaid sõnab, et igaüks saab sealt välja lugeda seda, mille silm kinni püüab.

Muideks, videol täitus YouTube’is 50 000 vaatamist juba siis, kui see oli seal üleval olnud vaid 2 tundi ja 45 minutit.

Palju õnne kuldmedali puhul! 🎉🥇💐

Selliseks need tulemused siis kujunesid. Edetabel läks lukku 31. mail kell 23.59. Arvesse läksid ainult maikuus YouTube’i üles laaditud uued kodumaised muusikavideod, live-videod ja fotodega lüürikaklipid jäid nimekirjast välja.

Täpselt aasta tagasi oli mai videotabeli esikolmik järgmine: 1) Poppy “Summer Night Queen”; 2) Põhja-Tallinn “Alati olemas”; 3) PS Troika “Lilled juuste sees”.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.