NÜÜD ON SEE KÄES: MUUSIKAPLANEEDI TOP KÜMMET ASUS JUHTIMA ANSAMBEL SHANON

Sellel nädalal, täpsemalt reedel, 4. mail möödub kolm aastat päevast, mil asusime MuusikaPlaneedis lugejate abiga koostama esimest TOP 10 edetabelit, mille tulemusel tuhises 11. mail 2015 liidriks neidudebändi La La Ladies särtsakas singel “Saadan kuule”. Kollektiiv pole ka tänasel päeval kuhugi kadunud ja nende aktuaalne laul “Vabana” asub hetkel raadio Elmar Eesti lugude edetabelis uuena kümnendal kohal. Seda, milline seis valitseb aga värskes MuusikaPlaneedi TOP 10-s (järjekorranumbriga 152), vaatame üle nüüd!

Ülevaadet alustame teatega, et pingereal on uus liider. Teie häälte toel tuhises tippu menuansambli Shanon värske singel “Nüüd on see käes”, mille esmaesitlus toimus 19. aprillil raadios Sky Plus ja päev hiljem jõudis YouTube’i loo muusikavideo, mis filmitud Maardu mõisas. Janek Hariku ja Taavi Immato loodud pala kogus meie gallupis avanädalal toetust 23,73% – palju õnne! 🏆

Muideks, ka Shanoni eelmine sinku “NaNaNaNaNa” jõudis eelmisel kevadel üheks nädalaks siinses pingerivis liidripositsioonile ning pidas paremate seas vastu lausa 11 nädalat. Kas “Nüüd on see käes” suudab enamat, oleneb loomulikult edaspidistest häältest.

Hõbemedal kuulub seekord samuti loole, mille pealkirja viimane sõna on “käes”, küll aga teises tähenduses. Nimelt kerkis möödunud korra kolmandalt platsilt teiseks 16-aastase Märten Männiste esitatud pala “Tuulik tormi käes”. Kui te kuulate seda laulu ja teile tundub, et see kõlab justkui tuttavalt, on teil õigus. Nimelt kirjutas loo 1968. aastal prantsuse helilooja Michel Legrand ja see kandis pealkirja “Les Moulins de mon cœur”. Filmis “The Thomas Crown Affair” võeti kasutusele ingliskeelne versioon “The Windmills of Your Mind” ja 1969. aastal pälvis lugu Ameerika filmiakadeemia parima filmilaulu Oscari. Laulu eestikeelsete sõnade autor on tunnustatud kitarrist Are Jaama.

Oma viieteistkümnendal tabelinädalal püsib endiselt meie esikolmikus Marju Läniku “Täna otsuseid ei tee”, mille autoriteks Liina Saar, Marju Länik, Herman Gardarfve ja Axel Ehnström ning küllap pole teile uudiseks, et lugu jõudis tänavusel Eesti Laulu konkursil 20 parema sekka. Kas pala suudab veel tõusta tagasi MuusikaPlaneedi edetabeli tippu, kus see on asunud lausa üheksal korral? Näis!

MuusikaPlaneedi TOP 10 #152 (30. aprill):

1 UUS [1] Shanon “Nüüd on see käes” (23.73%)
2 (3) [2] Märten Männiste “Tuulik tormi käes” (21.31%)
3 (2) [15] Marju Länik “Täna otsuseid ei tee” (18.04%)
4 UUS [1] Margit Tali “I Love You” (12.97%)
5 (1) [8] Jüri Pootsmann “Vihmapiisad päikest täis” (8.76%)

6 (4) [4] Merlyn Uusküla “Täiskuuöö” (6.43%)
7 (5) [7] Leslie Da Bass & Evelin “Elastiknaine” Võigemast “Naine” (4.43%)
8 UUS [1] Gone Void feat. Robert Linna “DUET” (2.32%)
9 UUS [1] Karl-Kristjan “Save Me From Myself” (1.48%)
10 UUS [1] Must Hunt “Joosta huntidega” (0.53%)

Sellised tulemused siis sel korral ja aitäh kõigile, kes tabelit koostada aitasid. Hääli kogunes gallupisse lausa 948!

Kuna reeglid näevad ette, et edasi pääseb vaid esiviisik, siis tuleb lauludele positsioonidel 6-10 lehvitada ja võtta avasüli vastu uued tulijad. Seekord on nendeks:

  • Erich Krieger “Vanaisa pill”
  • Krunks More “Hoplaa”
  • Liis Lemsalu & Ott Lepland “Süda taob”
  • Puuluup “Süüta mu lumi”
  • Vajé “Home”

Uus gallup, mille tulemusena moodustub järgmise esmaspäeva pingerivi, asub lehe paremas servas ja läheb lukku pühapäeval, 6. mail kell 23:59. Tuld!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.