SIMMANIDUO JA KANDLEMEES SANDERI LAULIK “43 LAULU SÜNNIPÄEVADEKS, PULMADEKS JA MUUDEKS PIDUDEKS” ILMUS E-RAAMATUNA

Paberkandjal laulikut polegi enam peole tarvis kaasa võtta, sest eelmisel nädalal ilmus laulu- ja kandlekapelli Simmaniduo & Kandlemees Sanderi laulik “43 laulu sünnipäevadeks, pulmadeks ja muudeks pidudeks” e-raamatuna e-pub formaadis.

Laulikus on 43 lugu – nii tuntud rahvalikke laule kui ka Sander Karu (Kandlemees Sander) kirjutatud laule, mis esitatud koos nootide ja sõnadega.

Laulikus on alljärgnevad laulud:

 1. Kandlemees Sander tervitab (Sander Karu)
 2. Simmaniduo alustab (Sander Karu)
 3. Kaks laulijat
 4. Kevade valss (Imeliku valss, Õrn kevade)
 5. Neiuke, kallike
 6. Valga, Valgamaa (Sander Karu)
 7. Elva männid (Sander Karu)
 8. Meie kapten vaatas silmapiirile
 9. Pingike
 10. Ja siis tõusis aktsiis (Sander Karu)
 11. Eestimaa
 12. Riksu Kaarel
 13. Kärna-Ärni (Sander Karu)
 14. Siga istus
 15. Vii laev mind edasi
 16. Tere kevad, suvi, sügis, talv (Sander Karu)
 17. Mäletad kevadet õites (Emajõe valss)
 18. Narova kaldal (Sina oled minu õnn…)
 19. Mäletan, kui tookord kukkus kägu
 20. Tule, tule sa (Enne ja nüüd)
 21. Carolina
 22. Mu akna alla tuli
 23. Heia, heia
 24. Merimehe armastus (Sander Karu/rahvaluule)
 25. Oi, Susanna
 26. Roosiaias
 27. Kui hommikul kiirustan
 28. Olid kord väikene, armsake
 29. Kas kardan AIDSi ma?
 30. Uks lahti tee (Sander Karu/rahvaluule)
 31. Sinilill (Kord kõndisin ma …)
 32. Oo, mu Christine
 33. Kord olin ma röövlite pealik
 34. Üks vanamees raius (Perekonna valss)
 35. Metsa läksid sa
 36. Padespaan (Nadinunnadi)
 37. Sünnipäevalapsele (Sander Karu)
 38. Kui lapsena lustilla luhal
 39. Tilu lilu
 40. Trilleri polka (Sander Karu)
 41. Heade mõtete linn, Tartu (Sander Karu)
 42. Kandlemees Sander lõpetab (Sander Karu)
 43. Simmaniduo lõpetab (Sander Karu)

Miks laulik e-raamatuna ilmus?

“Eks ikka meie nutikad ja innovaatilised kuulajad ja kandlemuusika sõbrad soovisid seda! Tihti laulavad peolised koos meiega. Kuid paljud on kurtnud, et kõikide laulude sõnad ei ole väga hästi meeles ja oleks hea vaadata kuskilt laulusõnu. Alati ei ole peolistel mugav kaasa võtta meie varem ilmunud traditsioonilist paberil laulikut, kuid paljudel on peol mobiiltelefon kaasas,” ütleb lauliku koostaja Kandlemees Sander.

“Selleks, et peolistel oleks soovi korral mugav peol kaasa laulda, ilmuski e-pubi formaadis digiraamatuna (e-raamatuna) meie laulik, kuhu kokku kogutud valik Simmaniduo ja Kandlemees Sanderi pidudel sagedamini kõlavaid laule. Loodan, et selle lauliku abil on peolistel internetiajastul hea neid laule kaasa laulda ja nautida. Meil on hea meel, kui need laulud pakuvad Teile rõõmu ja oleme tänulikud, et meie laule laulate!”

Laulikut saab soetada Eesti Digiraamatute Keskusest ja parimatest e-raamatu poodidest.
ISMN 979-0-54002-331-7 (epub)
Kirjastaja: © RAFIKO Kirjastus OÜ, 2018
Lisainfot uuest laulikust leiab siit.

Kandlemees Sander (Sander Karu, s 1959) on Eesti kandlemängija (poolkromaatiline kannel) ja rahvamuusik, kelle laulud ning kandlemuusika sobivad hästi nii kuulamiseks, tantsimiseks kui ka kaasalaulmiseks. Tema rikkalik repertuaar ulatub pärimusmuusikast kuni nüüdisaegse tantsumuusikani.

Heategevusprojektis “Kandlemees Sanderi Kandlekool. Rahvakandle mängu õpetus” on ta teinud õppevideosid, eesmärgiga aidata rahvakandle huvilistel iseseisvalt õppida rahvakandlel mängimist ning jaganud oma rikkalikke kogemusi kandlemängu õppimisest ja kandlemängu tehnikast koos praktiliste näidetega. Lisainfot saab lugeda siit.

Mitukümmend Kandlemees Sanderi kandlelugu on salvestatud Eesti Raadios. Mees on mitmete tuntud laulude (“Valga, Valgamaa”, “Heade mõtete linn, Tartu”, “Trilleri polka”, “Elva männid”, “Ja siis tõusis aktsiis”, “Kärna-Ärni”, “Uks lahti tee”, “Merimehe armastus”, “Kandlemees Sander tervitab” jt) autor, laulu- ja kandlekapelli “Simmaniduo” asutaja ja liige.

2017. a. ilmus tema kandlemuusikast ja rahvalikest lauludest vinüülplaat (LP) “Kandlemuusika ja rahvalikud laulud simmanile”, 2016. aastal CD “Kandlemuusika kogu perele”, 2014. a. CD “1 kannel ja rahvalikud laulud” ja 2011. a. CD “Kandlemees Sander Karu kandlelood”.

Simmaniduo on Eesti laulu- ja kandlekapell (asutatud 1983 Lõuna-Eestis). Nende lauludes ja pillilugudes on ühendatud rahvakandle kordumatu kõla nüüdisaegse helikeelega. 2011. a. ilmus CD “Tule simmanile” ja varem on ilmunud head vastuvõttu leidnud kassetid “Simmaniduo” (1990) ning “Simmaniduo & Kukerpillid” (1992).

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.