DEAD FURIESEL ILMUS VINÜÜLPLAAT “ROCK CITY A GO GO”

Foto: Ken Keller

Dead Furiesel ilmus täna, 16. veebruaril vinüülplaat “Rock City a Go Go”. Albumit said esmakuulata need, kes jälgisid muusikaportaali Rada7 või tellisid vinüüli eelmüügist, kuid teised kuulajad said bändi teisest kauamängivast maigu suhu eelmise aasta lõpus ja uue aasta alguses ilmunud singlitega “On a Mystery Train”, “Feast of the Vampyr”, “Take a Chance With Me”. Neid mängiti hoogsalt kodumaistes ja välismaistes raadiojaamades ning muudes muusikakeskkondades.

Nagu bändi debüütalbum “No Talkin’ All Action”, salvestati “Rock City a Go Go” koos Talbotis figureeriva helikunstniku Magnus Andrega. Sessioon ei toimunud mõnes stuudios, vaid bändimehed pakkisid pillid kaasa ja põrutasid teose sisse mängimiseks mereäärsesse suvilasse, mida bändiliikmed nimetavad hellitavalt Matsiranna Sound City’ks.

Plaadil on 12 lugu, millest kollektiivi ninamees Ardo toob välja “Take a Chance With Me”: “See on meie viimane singel ning ühtlasi ka üks julgemaid lugusid uuel albumil. Julge just selle poolest, et see on kõige popilikum ja meloodilisem lugu meie senisest repertuaarist.”

“Viimaste aastate jooksul on Rootsi muusika olnud bändidele suureks mõjutajaks ning Dead Furies ei ole erand – nende kõrge energiaga rock’n’roll kõülab skandinaavialikult, kuigi bänd ise on pärit Eestist. Hea stiili retseptiks on palju energiat, head meloodiad, mida illustreerivad hästi lood nagu “On a Mystery Train” ja “Take a Chance With Me”,” kirjutab Dead Furiese värskelt ilmunud vinüüli kohta veglam.com

Dead Furiese koosseisu kuuluvad Ardo Fury, Robert Fury ja Erik Fury, kes panid pillid ühte kappi 2016. aastal. “Jutt algas baarijärjekorras. Meie ees oli viis inimest. Kui saime õlled kätte, siis juba lõime kokku, allkirjastamaks suulist lepingut,” meenutas Robert Fury bändi kiiret sündi Rada7-le.

Varasemalt on Dead Furies välja andnud ühe EP ja albumi: “Devil’s Musik” (2016) ning “No Talkin’ All Action” (2017).

“Rock City a Go Go” on nüüd saadaval kõikides muusikakeskondades (Spotify, Apple Music jne.) ja leitav ka muusikapoodidest nagu Lasering, Biit.Me, Nailboard Rock Shop, Rock Road, World Clinic Shop ja Terminal. “Otsustasime seekord oma plaati levitada just väiksemates poodides, sest nii toetame samamoodi iseseisvate kaupluste tegevust nagu tahaksime, et meie iseseisvat tegevust toetataks,” põhjendab Ardo Fury.

Dead Furies esitleb oma esimest vinüülplaati kontsertidel nii Tallinnas kui ka mujal. Avalöögi sai plaadituur Tallinnas, 10. veebruaril ja jätkub sel laupäeval, 17. veebruaril Tartus Genialistide Klubis.

Dead Furies “Rock City a Go Go” vinüülplaadiesitluse kuupäevad:

17. veebruaril Tartu Genialistide klubis
9. märtsil Pärnu Kultuurikubis Tempel
17. märtsil Rakvere Kära Kantsis
7. aprillil Valga Rockiklubis
14. aprillil Viljandi Lennukitehases

Rohkem infot bändi Facebooki lehel.

Vinüüli kaanepilt (Foto: Maris Savik)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.