KUIDAS SAI ALGUSE ELINA NECHAYEVA KOOSTÖÖ MIHKEL MATTISENI JA TIMO VENDTIGA?

Laupäeva hilisõhtul selgusid konkursi Eesti Laul 2018 esimesed finalistid. Žürii ja publikuhääletuse tulemusel pääsesid finaali Iirise & Agoh “Drop That Boogie”, Stig Rästa “Home”, Elina Nechayeva “La forza” ja Sibyl Vane’i “Thousand Words”. Televaatajate toetusega sai viiendana finaali Vajé pala “Laura (Walk With Me)”. Seega pääsesid MuusikaPlaneedi lugejate TOP 5-st finaali kolm lugu. Pole paha! Teine poolfinaal toimub juba 17. veebruaril, finaal 3. märtsil.

MuusikaPlaneet uuris ühelt finalistilt, Elina Nechayevalt, kuidas sai alguse tema koostöö Mihkel Mattiseni ja Timo Vendtiga, kes on ka Birgiti 2013. aasta euroloo “Et uus saaks alguse” autorid.

Igapäevaselt ooperilaulu ja vokaalpedagoogikaga tegelev Elina selgitas, et Timo ja Mihkel kuulsid teda laulmas tema sõbranna pulmas, kus ta esitas pruutpaarile kingitusena mõned ooperiaariad. “Hiljem saime kokku ja arutasime koostöövariante,” kommenteeris laulja koostöö alguse kohta.

Loomulikult küsisime temalt enne Eesti Laulu esimese poolfinaali toimumist ka seda, milline lugu talle 1. poolfinaalis kõige enam meeldib. “Arvestades minu klassikalise muusika tausta on minule kõige lähedasem etnomotiividega “Külm”, aga võin öelda, et kõik laulud on toredad,” vastas Nechayeva.

Kuna Elina on ka ise üks loo autoritest, siis sai päritud tema itaalia keele oskuse kohta. Tema vastus oli järgmine: “Itaalia keelt hakkasin ma õppima ooperi laulmise tõttu. Väga suur osa ooperi repertuaarist on itaalia keeles ning selle professionaalseks ja kvaliteetseks esitamiseks on vaja itaalia keele valdamist, vähemalt baastasandil.”

Kuula lugu “La Forza”, mille autorid on Mihkel Mattisen, Timo Vendt, Ksenia Kuchukova ja Elina Nechayeva:

1 vastus

  1. 12. veebr. 2018 @ 0:29

    […] Laupäeva hilisõhtul selgusid konkursi Eesti Laul 2018 esimesed finalistid. Žürii ja publikuhääletuse tulemusel pääsesid finaali Iirise & Agoh “Drop That Boogie”, Stig Rästa “Home”, Elina Nechayeva “La forza” ja Sibyl Vane’i “Thousand Words”. Televaatajate toetusega sai viiendana finaali Vajé pala “Laura (Walk With Me)”. Seega pääsesid MuusikaPlaneedi lugejate TOP 5-st finaali kolm lugu. Pole paha! … Loe edasi KUIDAS SAI ALGUSE ELINA NECHAYEVA KOOSTÖÖ MIHKEL MATTISENI JA TIMO VENDTIGA? &ra… […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: