FOLKTROONIKA ANSAMBLI ETNOSFÄÄR ESIMENE SINGEL “KIIGESEPAD” NÜÜD VÄLJAS!

Hiljuti aastaseks saanud kolmeliikmeline folktroonika ansambel Etnosfäär on jõudnud oma esimese verstapostini – peagi ilmub nende debüütalbum “A mis tuu om?”! Albumi nimi tuleneb uuenduslikust ja ootamatust helikeelest, mis paneb kuulaja küsima: “A mis tuu om?”

Singlil “Kiigesepad” leiavad üksteist vana ja uus – ürgne regilaul koos elektroonilise helimaastikuga, sekka klaverit, vilepilli, trummimadinat ja koorilaulu.

“Muusika on maalitud ümber Karksist pärit vana kiigelaulu. Ja kuigi kiigeaeg ei ole veel käes, lähevad päevad nii ruttu, et kui täna laulu õppima ei hakka, siis kevadel kiigud ilma lauluta,” naljatleb ansambli liige Kathi Koch.

Ansamblis mängivad Kathi Koch, Kaarel Kuusk ja Karl-Markus Kohv. Lisaks laulavad singlil “Kiigesepad” kaasa Eesti Noorte Segakoori liikmed.

Etnosfäär on veidi rohkem kui aastase tegevuse jooksul silma paistnud oma innovatiivsuse ja senikuulmatute muusikaliste ideede poolest nii Eestis kui ka teistes Balti riikides. Nende esimene ülesastumine duona oli Eesti rahvamuusikatöötluste festivalil Moisekatsi Elohelü (2016), kus võideti Grand Prix tänu üllatuslikule, originaalsele ja professionaalsele helikeelele. Eelmisel aastal võttis Etnosfäär osa Vilniuses toimunud Balti riikidest pärit bändide vahelisest konkursist Muzikos Inkubatorius Novus’17, kus LOFTAS Festi peakorraldaja Victor Diawara kirjeldas neid kui oma lemmikuid kogu konkursi vältel. Lisaks on esinetud Seto Folgil ja Viljandi Pärimusmuusika Festivalil.

Oma muusikaga säilitatakse ja tutvustatakse eesti regilaulu läbi elava ettekande kuulaja jaoks, kes on harjunud tänapäevase kõlapildiga, kuid kes ei väsi alati otsimast midagi uut.

Kuula singlit “Kiigesepad”:

Etnosfäär sotsiaalmeedias:

Facebook: http://www.facebook.com/etnosfaar
Instagram: http://www.instagram.com/etnosfaar

1 vastus

  1. 5. veebr. 2018 @ 23:33

    […] Hiljuti aastaseks saanud kolmeliikmeline folktroonika ansambel Etnosfäär on jõudnud oma esimese verstapostini – peagi ilmub nende debüütalbum “A mis tuu om?”! Albumi nimi tuleneb uuenduslikust ja ootamatust helikeelest, mis paneb kuulaja küsima: “A mis tuu om?” Singlil “Kiigesepad” leiavad üksteist vana ja uus – ürgne regilaul koos elektroonilise helimaastikuga, sekka klaverit, vilepilli, trummimadinat ja koorilaulu. … Loe edasi FOLKTROONIKA ANSAMBLI ETNOSFÄÄR ESIMENE SINGEL “KIIGESEPAD” NÜ&… […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: